W takim kasku startować będzie nasz skoczek w Wiśle! To dzieło sztuki! [ZDJĘCIA]

2021-12-01 13:39
Skoczkowie reprezentacji Polski
Autor: fot. Marek Zieliński/Super Express Skoczkowie reprezentacji Polski

W najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich zawita do Polski. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle w piątkowych kwalifikacjach zobaczymy w akcji aż trzynastu biało-czerwonych. Jeszcze przed startem rywalizacji wszystkich zaskoczył jeden z naszych zawodników.

W tym sezonie zawody w Wiśle-Malince nie otworzyły cyklu PŚ, jak np. w poprzednim. W listopadzie 2020 r. w konkursie drużynowym Polacy zajęli na wiślańskiej skoczni trzecie miejsce, a zwyciężyli Austriacy. W indywidualnych zmaganiach najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła był piąty, a triumfował Niemiec Markus Eisenbichler.

Walka o Kryształową Kulę w sezonie 2021/22 rozpoczęła się w rosyjskim Niżnym Tagile, a potem odbyły się konkursy w fińskiej Ruce. W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie będą rywalizować w Polsce. W piątek odbędą się sesje treningowe i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę - zawody drużynowe.

Michal Doleżal nie zamierzał gryźć się w język. Wyjawił prawdę na temat formy Kamila Stocha

O prawo startu w niedzielnym konkursie indywidualnym powalczą Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła i debiutant Jan Habdas.

Forma biało-czerwonych w tym sezonie jak na razie pozostawia wiele do życzenia, ale kibice liczą, że na własnej ziemi ekipa Doleżala wreszcie zaprezentuje się na miarę oczekiwań. Przed zmaganiami w Wiśle fanów już teraz zaskoczył Wolny. Czym? Malowaniem kasku. Wolny tym razem postawił na element zwierzęcy - z tyłu na kasku widnieje bowiem duży konik polny!

Piękna szwedzka skoczkini przeżyła chwile grozy w Rosji! Mogła umrzeć w Niżnym Tagile

Sonda
Gdzie wolisz obejrzeć skoki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze