Ważne słowa Dawida Kubackiego. Wskazał istotny szczegół, bez niego nie byłoby medalu

2021-03-06 19:47 ŁOLI
Dawid Kubacki
Autor: SE Dawid Kubacki

Polacy dali kibicom kolejny powód do radości. Po tym, jak kilka dni temu podczas zmagań na normalnym obiekcie po złoty medal sięgnął Piotr Żyła, teraz biało-czerwoni stanęli do walki o najwyższy stopnień podium podczas konkursu drużynowego. Podopieczni Michala Doleżala do samego końca szli łeb w łeb z Austriakami i Niemcami i naprawdę niewiele zabrakło do tego, aby opuścili dużą skocznię w Oberstdorfie ze złotej na szyi. Po zawodach ważne słowa powiedział Dawid Kubacki, który wyznał, że Polacy zostawili serce na skoczni.

Polscy skoczkowie pokazali się z bardzo dobrej strony podczas konkursu drużynowego na dużej skoczni w Oberstdorfie na mistrzostwach świata. Po tym, jak Piotr Żyła przed kilkoma dniami sięgnął po złoty medal na normlanym obiekcie, podczas sobotnich zawodów już od samego początku pokazał, że jest w doskonałej dyspozycji. Przez całą pierwszą serię biało-czerwoni szli łeb w łeb z Niemcami i Austriakami, walcząc o najwyższy stopień podium. Finalnie, po złoto sięgnęli gospodarze imprezy, a drugie miejsce zajęli Austriacy. Zamykający zawody Dawid Kubacki skoczył 127 metrów, co dało podopiecznym Michała Doleżała ostatnie miejsce na podium i brązowe medale. Można powiedzieć, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i doskonale zdają sobie z tego sprawę również zawodnicy. Dawid Kubacki po zawodach wypowiedział jedno bardzo ważne zdanie. 

CZYTAJ TAKŻE: Tajemnica Piotra Żyły WYSZŁA NA JAW. Dziennikarz aż ZDĘBIAŁ. Po tej odpowiedzi nie było czego zbierać

Polscy skoczkowie dali z siebie wszystko, do samego końca walcząc o pierwsze miejsce oraz o to, żeby do domu wrócić ze złotymi medalami. Do największego szczęścia zabrakło naprawdę niewiele, jednak liczy się to, że zawodnicy dali z siebie wszystko. Kubacki potwierdził, że biało-czerwoni zostawili serce na niemieckiej skoczni. 

Sprawdź: FORTUNA dla Polaków za brązowy medal mistrzostw świata! Ta kwota robi wrażenie

Zobacz także: Tak mieszka Maciej Kot

- Medal jest medal, to na pewno jest super. Kurde... nie sfarciło w drugiej serii. Według trenera był skok fajny, ale na dole nie było wsparcia. Ciężko się z tego leciało, ale cieszę się, że mamy brązowy medal. To na pewno miły akcent na zakończenie mistrzostw. Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć, zostawiliśmy serce na skoczni - powiedział Dawid Kubacki w rozmowie z "TVP Sport".

Sprawdź: Robert Lewandowski jest NIE DO ZATRZYMANIA! Kolejne bramki na koncie Polaka [WIDEO]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze