Zaskakujący zwrot akcji ws. przyszłości Simona Ammanna? "Nie zmierza kończyć kariery"

2020-03-29 19:32 MF
Simon Ammann
Autor: Eastnews

Wydawało się, że sezon 2019/2020 będzie ostatnim w karierze Simona Ammanna, ale według najnowszych informacji tak jednak nie będzie. Szwajcarskie media sugerują, że słynny skoczek narciarski wcale nie zamierza kończyć kariery i zobaczymy go na skoczniach w przyszłym sezonie.

Skrócony sezon 2019/2020 nie był udany dla Ammanna - w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcar zajął dopiero 35. miejsce z dorobkiem zaledwie 81 punktów. Nic więc dziwnego, że szwajcarskie media od dłuższego czasu zastanawiały się czy zakończony sezon nie będzie ostatnim w jego karierze.

Kamil Stoch przerwał milczenie. Wiemy co z jego karierą!

Co ciekawe, sam skoczek już cztery lata temu rozważał zakończenie kariery, bo jak sam stwierdził "brakowało już odwagi". Podobne rozterki towarzyszyły mu także później, ale w kwietniu 2018 roku postanowił, że nadal będzie skakał.

Szwajcarski "Neue Zuercher Zeitung" napisał, że czterokrotny mistrz olimpijski "najwyraźniej nie chce zrezygnować ze skoków". Jak poinformowali dziennikarze tej gazety, Ammann nie chce wypowiadać się na temat swojej przyszłości, ale "rozmawia na ten temat z współpracownikami", co może oznaczać, że "nie zamierza jeszcze kończyć kariery".

W przyszłym sezonie odbędą się mistrzostwa świata w lotach w Planicy (miały się odbyć w marcu tego roku, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone) oraz MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Nie od dziś wiadomo, że to jedne z ulubionych skoczni Ammanna, co również miałoby przemawiać za tym, że słynny skoczek odwlecze decyzję o przejściu na sportową emeryturę.

Najnowsze