Agnieszka Radwańska wygrała turniej  China Open

Autor: archiwum se.pl

Agnieszka Radwańska WYGRAŁA turniej WTA w Miami. Polka pokonała Szarapową - to nasz NAJWIĘKSZY SUKCES W HISTORII DAMSKIEGO TENISA

2012-04-01 0:35

Agnieszka Radwańska w kapitalnym stylu pokonała Rosjankę Marię Szarapową w wielkim finale turnieju WTA w Miami. To największy sukces w historii polskiego, damskiego tenisa.

Polka wygrała sety 7:5 i 6:4. Szarapowa stawiała opór, ale po niespełna dwóch godzinach Radwańska wygrała drugą piłkę turniejową w meczu.

ZOBACZ: Tak komentowaliście mecz Radwańska - Szarapowa

Co ciekawe, "Isia" w trakcie całego turnieju Sony Ericsson Open w Miami nie oddała ani jednego seta. To zjawisko bardzo rzadkie.

I właśnie to mogło zadecydować o tryumfie naszej najlepszej tenisistki. Jej rywalka w całym turnieju nie raz przegrywała sety i łącznie spędziła na korcie 3,5 godziny więcej. Zmęczenie Szarapowej w finale mogło mieć kluczowe znaczenie.

ZOBACZ: Tak relacjonowaliśmy dla Was finał Radwańska - Szarapowa

Polka za zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju zainkasowała nie tylko ponad 700 000 dolarów, ale również 1000 punktów do światowego rankingu WTA. W klasyfikacji najlepszych tenisistek świata Radwańska jest czwarta.