Alex Corretja szczerze o Idze Świątek przed finałem US Open! Jego zdaniem te elementy będą kluczowe!

i

Autor: Eurosport Alex Corretja szczerze o Idze Świątek przed finałem US Open! Jego zdaniem te elementy będą kluczowe!

Dziś finał US Open kobiet

Alex Corretja szczerze o Idze Świątek przed finałem US Open! Jego zdaniem te elementy będą kluczowe!

2022-09-10 14:46

Alex Corretja, były wybitny hiszpański tenisista a obecnie ekspert Eurosportu, ocenił szanse Igi Świątek przed dzisiejszym finałem US Open, w którym rywalką Polki będzie Tunezyjka Ons Jabeur. - Iga ma mentalność mistrzyni. Za nią ciężkie mecze i myślę, że zrobi wszystko, żeby to wygrać. Widać, że jest bardzo skupiona na wyznaczonym celu - mówi Alex Corretja. Finał US Open kobiet dzisiaj o godzinie 22 polskiego czasu. Transmisja na antenach Eurosportu 1 i TVN oraz online w Eurosporcie Extra w Playerze.

Iga Świątek już dzisiaj wieczorem zagra w finale US Open. Rywalką Polki będzie Tunezyjka Ons Jabeur, a stawką miejsce w historii tenisa i 2,6 mln dolarów premii. Iga Świątek po dwóch triumfach w paryskim Roland Garros (2020 i 2022) walczy o trzecie wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze, pierwsze na kortach twardych. - Widać wyraźnie, że jest bardzo skupiona na tym, co robi i jest też bardzo świadoma, że ​​jest numerem 1, widać u niej coraz więcej pewności siebie - mówi Alex Corretja, były hiszpański tenisista, obecnie ekspert Eurosportu. - Myślę, że jej bekhend jest bardzo precyzyjny, porusza się bardzo dobrze. I nawet jeśli od czasu do czasu trochę się męczy na forhendzie ze względu na szybkość kortu, udaje jej się dobrze grać i myślę, że dobrze, żeby zdała sobie sprawę, że potrafi dobrze grać na każdej nawierzchni – nie tylko na mączce. Grała już przecież dobrze w Australii, gdzie była w półfinale. Teraz doszła finału w Nowym Jorku i zobaczymy, co się wydarzy - dodał Alex Corretja.

Mats Wilander już wie, kto wygra finał US Open Iga Świątek - Ons Jabeur! Ciekawa analiza legendy

Alex Corretja już przed startem US Open w rozmowie z "Super Expressem" podkreślał, że nie ma sensu martwić się o formę Igi Świątek po je kilku porażkach. Przekonywał, że Polka już w Nowym Jorku znów zaprezentuje się znowu bardzo dobrze. - Mówiłem, że nie ma powodu do paniki po porażkach Igi, bo to co robi jest niewiarygodne, to czego dokonała jest niesamowite. To ogromne osiągnięcie mieć takie sukcesy na kortach ziemnych i to było całkiem normalne, że potem pojawi się lekki dołek formy. Myślę, że fakt, że nie grała tak dobrze latem jej pomógł, może czuła dzięki temu trochę mniejszą presję i przyjechała tutaj z trochę mniejszymi oczekiwaniami. Teraz wygrywa kolejne mecze i skupia się na sobie - podkreśla Alex Corretja.

Zapłakana Aryna Sabalenka powiedziała, co myśli o Idze Świątek! Mocne słowa Białorusinki

Alex Corretja o Idze Świątek

Kto wygra finał US Open Iga Świątek - Ons Jabeur ANALIZA, TYPY

Iga Świątek i Ons Jabeur to obecnie dwie najlepsze tenisistki na świecie. Która z nich ma większe szanse wygrać dzisiejszy finał US Open? - Iga zdecydowanie ma mentalność mistrzyni, będzie grać do końca, ponieważ widać, że jest zdeterminowana, przeszła przez ciężkie mecze i będzie się tam trzymać bez względu na wszystko. Jej praca nóg jest wspaniała i myślę, że to jej największa siła, jej bekhend jest bardzo dobry, świetnie też returnuje. Nie serwuje zbyt dobrze, ale widać, że próbuje podnieść procent trafianego pierwszego podania. Zdobywanie punktów przeciwko niej nie jest łatwe, bo naprawdę dobrze się broni - wylicza atuty Igi Świątek Alex Corretja.

Ile zarobiła Iga Świątek w US Open? PREMIE Wielka kasa dla polskiej mistrzyni, fortuna za awans do finału!

A jakie zdaniem Hiszpana są atuty Ons Jabeur? - Po stronie Ons myślę, że korzystne jest to, że korty są bardzo szybkie a piłki też latają szybciej niż zwykle. Ma dość płaski forhend, ma fajną odmianę bekhendu, który potrafi mieszać, lubi go od czasu do czasu zagrać slajsem, lubi też skróty i bardzo dobrze z nich korzysta. Myślę, że serwis bardzo jej pomaga, nie jest zbyt silną zawodniczką, ale potrafi wykorzystać szybkość kortu. Ona też dobrze się porusza, bardzo dobrze też czyta grę - dodał Alex Corretja.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze