Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO O której godzinie mecz Linette - Graczewa? WTA Charleston: Linette - Graczewa KIEDY MECZ dzisiaj 5.04.2023? Kiedy gra Linette? O której start

Suma poraża

Astronomiczne zarobki Magdy Linette. W cztery miesiące zarobiła miliony, ta kwota potrafi zwalić z nóg

2023-03-28 12:24

Magda Linette bardzo udanie rozpoczęła 2023 rok. Zwłaszcza Australian Open był w wykonaniu reprezentantki Polski świetny. Na pierwszym tegorocznym turnieju wielkoszlemowym doszła do półfinału, co było ogromnym zaskoczeniem. Jej sukcesy sportowe rzecz jasna przełożyły się na zarobki, które już po czterech miesiącach są już pokaźne. Kwota przeliczona na złotówki robi ogromne wrażenie.

Magda Linette musiała przyzwyczaić się do roli drugiej tenisistki w Polsce. Najpierw była nieco w cieniu Agnieszki Radwańskiej, a obecnie mówi się więcej o Idze Świątek niż o poznaniance, ale ta systematycznie robi swoje i również przebija się do świadomości szerszego grona publiczności. Przede wszystkim zawdzięcza to świetnemu występowi na Australian Open, gdzie osiągnęła życiowy sukces.

Linette zarobiła fortunę. Kwota zwala z nóg

Nigdy wcześniej nie doszła do półfinału turnieju wielkoszlemowego. Na Antypodach ta sztuka się jej udała i spisywała się świetnie. Dzięki temu zrobiło się o Linette głośno, bo była największą rewelacją minionego Australian Open. Całkiem nieźle poradziła sobie również w Miami Open, gdzie doszła do czwartej rundy. W tej okazała się gorsza od Jessiki Peguli.

Mimo wszystko mogła liczyć na sowitą wypłatę. Tylko w Miami Open zarobiła 97 tys. dolarów. Zliczając wszystkie nagrody Linette w tym sezonie, uzyskamy kwotę robiącą spore wrażenie. W sumie poznanianka zarobiła niespełna 900 tys. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje blisko 4 mln. Największy zastrzyk gotówki to oczywiście Australian Open, gdzie Linette zgarnęła 647 tys. dolarów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze