Chwalińska - Riske O której godzinie gra Maja Chwalińska mecz dzisiaj Wimbledon Deszcz znów opóźnił mecz Polki! KIEDY gra Maja Chwalińska kolejny mecz GODZINA II runda 29.06

i

Autor: Artur Hojny Chwalińska - Riske O której godzinie gra Maja Chwalińska mecz dzisiaj Wimbledon Deszcz znów opóźnił mecz Polki! KIEDY gra Maja Chwalińska kolejny mecz GODZINA II runda 29.06

Chwalińska - Riske O której godzinie gra Maja Chwalińska mecz dzisiaj Wimbledon Polka zacznie po tym meczu! KIEDY gra Maja Chwalińska kolejny mecz

2022-06-29 16:57

Chwalińska - Riske O której godzinie gra Maja Chwalińska mecz dzisiaj Wimbledon KIEDY gra Maja Chwalińska GODZINA meczu w II rundzie. Niespełna 21-letnia Maja Chwalińska (nr 170 WTA) w świetnym stylu awansowała do II rundy Wimbledonu i zagra teraz z Amerykanką Alison Riske (nr 36). Mecz Chwalińska - Riske zacznie się po zakończeniu spotkania Maria - Cirstea, które już trwa. Tenisistka z Dąbrowy Górniczej po raz pierwszy gra w głównym turnieju Szlema, do którego przebiła się w kwalifikacjach. Czy dzisiaj znów sprawi niespodziankę? Wimbledon Maja Chwalińska KIEDY kolejny mecz 2 runda.

Maja Chwalińska - Alison Riske

Witamy w relacji na żywo z meczu Maja Chwalińska - Alison Riske. Panie na korcie powinny pojawić się nie wcześniej niż około godziny 17:30. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na mecz II rundy Wimbledonu. Maja Chwalińska zmierzy się z Alison Riske.

Powoli dobiega mecz, który poprzedza rywalizację reprezentantki Polski z Amerykanką. W trzecim secie Cirstea prowadzi z przewagą przełamania 4:3 z Marią. O ile nie straci podania, za kilka, kilkanaście minut spotkanie zakończy się.

A jednak Cirstea dała się ponownie przełamać w trzecim secie. 4:4 i gramy dalej.

Tatjana Maria pokonała Soranę Cristęę i zameldowała się w III rundzie. Ale dla nas najważniejszą informacją jest to, że dzięki temu już za kilkanaście minut powinno rozpocząć się spotkanie Chwalińskiej!

Obie panie są już na korcie. Trwa rozgrzewka. Lada chwila początek spotkania.

Zaczynamy! Serwuje Polka.

1:0

Początkowo wydawało się, że to będzie łatwy gem dla Chwalińskiej, która prowadziła grę i spychała Riske do obrony, ale Amerykanka się przebudziła. Już w pierwszej odsłonie pierwszego seta gra toczyła się na przewagi i rywalka Polki miała dwa break pointy. Chwalińskiej udało się wybronić i ostatecznie utrzymała podanie.

2:0

PRZEŁAMANIE! Dużo niewymuszonych błędów po stronie Riske. Chwalińska przed chwilą była w opałach, a teraz dostała aż trzy szanse na przełamanie. W jednej akcji Amerykanka popisała się świetnym uderzeniem po linii, w drugiej Chwalińska zmarnowała doskonałą akcję przy siatce, a w trzeciej uderzyła forehandem po linii i prowadzi już 2:0!

3:0

W niektórych momentach Chwalińska doskonale potrafi rozrzucić akcję i Riske musi robić kilometry po korcie. Najważniejsze, że takie akcje kończą się punktem dla Polki. Na razie powtarza się scenariusz z pierwszego meczu Chwalińskiej.

3:1

Riske ma wciąż problemy z wyczuciem przede wszystkim długości kortu. Mnóstwo piłek wyrzuconych na aut. Nie brakowało również uderzeń w siatkę i Chwalińska ponownie miała piłki na przełamanie. Tym razem Amerykance udało się obronić, choć musiała się mocno napocić, żeby nie stracić podania.

4:1

Zupełnie nie widać różnicy w doświadczeniu. Co więcej, to Chwalińska decyduje się na bardziej kombinacyjną, urozmaiconą grę. Tylko w pierwszym gemie miała pewne problemy przy własnym podaniu.

4:2

Pierwszy moment w tym spotkaniu, w którym Riske zupełnie zdominowała wydarzenia na korcie. Po stronie Polki pojawiło się parę niewymuszonych błędów. Wciąż to jednak Chwalińska zdecydowanie bliżej zwycięstwa w pierwszej partii.

5:2

Wystarczyło, żeby Riske przestała się mylić przy prostych akcjach i spotkanie niebywale się wyrównało. Amerykanka znów miała szansę na przełamanie Polki, ale podobnie jak na początku rywalizacji Chwalińska obroniła się i znów pokazała kilka rewelacyjnych uderzeń.

5:3

Drugi gem "na sucho" dla Riske, ale w tej chwili nie ma to znaczenia. Chwalińska będzie serwowała na zakończenie gema.

6:3

KONIEC PIERWSZEGO SETA! Naprawdę imponować może to, jak w trudnych sytuacjach zachowuje się Polka. Oaza spokoju. A to przynosi jej wygrane w ważnych punktach. Nie inaczej było teraz i Chwalińska doprowadza sprawy do końca w pierwszym secie!

6:3, 1:0

PRZEŁAMANIE! Drop tuż za siatkę, uderzenie po linii w pełnym biegu - między innymi takimi zagraniami raczy nas Chwalińska w tym spotkaniu. I już w pierwszym gemie drugiego seta przełamała rywalkę. Przy break poincie Riske smeczowała spod siatki i zrobiła to katastrofalnie, bo Polka mogła kontynuować grę i wygrała akcję!

6:3, 1:1

PRZEŁAMANIE! Coraz więcej ryzykownej gry po stronie Riske. Na razie to się jej opłaca, bo postawiła trudne warunki przy podaniu Chwalińskiej i szybko zrewanżowała się Polce. Ta przy break poincie popełniła podwójny błąd serwisowy.

6:3, 1:2

Gdy już mieliśmy stwierdzić, że to chyba najlepszy moment gry Riske w tym spotkaniu, Amerykanka popełniła bardzo prosty błąd i musiała walczyć o gema w grze na przewagi. I pierwszy raz w meczu udało się jej objąć prowadzenie.

6:3, 1:3

PRZEŁAMANIE! Zdecydowanie lepiej w ostatnich fragmentach prezentuje się Riske. Wytrwale przebija większość piłek i akcje potrafią trwać dobrych kilkadziesiąt sekund. I nie jest to dobra informacja dla Chwalińskiej, która znów musiała bronić się przed przełamaniem. Ale piłka w decydującej akcji wylądowała w siatce.

6:3, 1:4

Nieco nerwowości pojawiło się w grze Polki. Teraz to ona częściej ekspediuje piłki na aut, co przekłada się na wynik. Wciąż jednak to "tylko" jedno przełamanie do odrobienia.

6:3, 1:5

PRZEŁAMANIE! Riske trzeba oddać to, że od kilku gemów popełnia zdecydowanie mniej prostych, niewymuszonych błędów. Polka natomiast ma problemy, aby skończyć akcję jakimś winnerem, jak miało to miejsce w pierwszym secie. W dodatku kolejny podwójny błąd serwisowy i kolejne przełamanie.

6:3, 1:6

KONIEC DRUGIEGO SETA! I walka w tym spotkaniu rozpocznie się w zasadzie na nowo. Riske nie dała szans Chwalińskiej w decydującym gemie tej partii i w meczu mamy remis. Oby po przerwie Polka wróciła do swojej gry z pierwszego seta.

6:3, 1:6, 0:1

PRZEŁAMANIE! Od drugiego gema drugiego seta sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Amerykanka gra niebywale precyzyjnie, nie psuje piłek. Tego samego nie można powiedzieć o Chwalińskiej, która już na początku trzeciej partii broniła się przed przełamaniami. Gdy wydawało się, że Polka "wyciągnie" gema, Riske wygrała trzy punkty z rzędu.

6:3, 1:6, 0:2

Ósmy z rzędu gem dla reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Sytuacja Chwalińskiej staje się bardzo trudna. Zwłaszcza, że Riske weszła na naprawę wysoki poziom gry.

6:3, 1:6, 0:3

PRZEŁAMANIE! Na ten moment Riske wydaje się nie do zatrzymania. Jej gra stała się niebywale precyzyjna. Tego samego nie można powiedzieć o Chwalińskiej, która po niektórych akcjach wydaje się zrezygnowana.

6:3, 1:6, 0:4

Z głębi kortku, spod siatki, po linii, po krosie... Każde zagranie wychodzi Amerykance. Statystyki Riske zmieniły się zupełnie, co widać również po wyniku spotkania. Starsza z zawodniczek pewnie zmierza do zamknięcia tego spotkania.

6:3, 1:6, 0:5

PRZEŁAMANIE! Riske gra jak w transie. Nie odpuszcza żadnego punktu i wygrała jedenastego gema z rzędu. Choć cuda w sporcie się zdarzają, trudno wyobrazić sobie, aby Chwalińska odwróciła losy spotkania.

6:3, 1;6, 0:6

KONIEC MECZU! Riske nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto w trzecim secie rozdawał karty. Chwalińska żegna się z Wimbledonem, ale Polka mimo porażki może być zadowolona ze swojej postawy na tym wielkim turnieju.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.

Maja Chwalińska w II rundzie Wimbledonu zagra z Alison Riske (nr 36). Jest PLAN GIER na dzisiaj. Początek meczu Chwalińska - Riske ok. godzimy 17.30-18.00 polskiego czasu (trzeci mecz od godz. 12 po meczach mężczyzn Tiafoe - Merterer i kobiet Maria - Cirstea). Amerykanka Riske ostatni często walczyła z Igą Świątek, przegrywając z nią kolejne mecze. W pojedynku z Mają Chwalińską tenisistka z USA będzie faworytką, ale jeżeli młoda Polka zagra tak wspaniale jak w pierwszym secie meczu z Kateriną Siniakovą, to na pewno będzie miała duże szanse sprawić kolejną niespodziankę.

Chwalińska - Riske O KTÓREJ GODZINIE gra Maja Chwalińska mecz dzisiaj Wimbledon 2 runda

Filigranowa Maja Chwalińska (164 cm wzrostu) to duży talent, a jako juniorka razem z Igą Świątek odnosiła sukcesy w rozgrywkach międzynarodowych. Dla niej jednak zderzenie z seniorskim tenisem okazało się brutalne. Kariera silnej fizycznie Igi Świątek nabrała niesamowitego tempa, a drobną Maję Chwalińską przyhamowały kontuzje i problemy psychiczne po gorszych wynikach. – W 2019 r. zaczęłam czuć się źle. Najpierw na korcie, a potem również poza nim – opowiada Chwalińska. – To, co kochałam i sprawiało mi radość, nagle zaczęło sprawiać mi ból. Przerwałam karierę, nie miałam nawet ochoty wychodzić z domu. Potem zaczęłam spędzać więcej czasu z rodzicami i przyjaciółmi. To mi pomogło. Najpierw zaczęłam biegać, potem nawet uprawiałam boks i to było naprawdę fajne. W końcu po trzech miesiącach przerwy postanowiłam znów spróbować wrócić na kort – dodała Maja Chwalińska.

Maja Chwalińska O KTÓREJ GODZINIE gra kolejny mecz Wimbledon 2. runda

Maja Chwalińska przyjaźni się z Igą Świątek. Poznały się jeszcze w czasach juniorskich jako młodziutkie zawodniczki. – Iga jest wielką inspiracją dla wielu zawodników, zwłaszcza z Polski. Czy pytałam ją tu o rady przed debiutem? Myślę, że to trzeba przeżyć samemu. Każdy inaczej to wszystko przeżywa, ma inny charaktermówi Maja Chwalińska. – Natomiast cieszę się, że w końcu jestem w turnieju, w którym jest też Iga. W wolnej chwili zjemy razem obiad, dawno tego nie było. Przypominają się juniorskie turnieje, wracają fajne wspomnienia – dodała Maja Chwalińska.

Chwalińska - Riske KIEDY gra Maja Chwalińska II runda Wimbledon

Maja Chwalińska w meczu z Kateriną Siniakovą pokazała, że na trawie zaczyna czuć się jak ryba w wodzie. Grająca techniczny tenis leworęczna Chwalińska doprowadzała do wściekłości Czeszkę, zmieniając rytm gry i wybijając ją z uderzenia sprytnymi skrótami i slajsami. Nieco w stylu Agnieszki Radwańskiej. – Agnieszce zawsze kibicowałam, ale wzoruję się na Simonie Halep – zdradziła Maja Chwalińska trzy lata temu w rozmowie z „Super Expressem”. Za awans do II rundy Wimbledonu zarobiła już 78 tys. funtów (ok. 425 tys. zł). Jej kolejną rywalką będzie jutro Amerykanka Alison Riske (nr 36).

Wimbledon: Chwalińska - Riske O której godzinie gra Maja Chwalińska w II rundzie

Mecz Maja Chwalińska - Alison Riske w II rundzie Wimbledonu zostanie rozegrany w środę 29 czerwca. Początek meczu Chwalińska - Riske ok. godzimy 17.30-18.00 polskiego czasu (trzeci mecz od godz. 12 po meczach mężczyzn Tiafoe - Merterer i kobiet Maria - Cirstea). Transmisje TV z Wimbledonu na Polsacie Sport i sportowych kanałach Polsatu.

Dziennikarze Super Expressu po 1. rundzie Wimbledonu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze