Hubert Hurkacz

Autor: AP Hubert Hurkacz

Wielki sukces Huberta Hurkacza! Awansował do drugiej rundy Wimbledonu

2019-07-01 19:16

Hubert Hurkacz jest jedynym polskim tenisistą, który przebrnął przez pierwszą rundę tegorocznego Wimbledonu. Ta sztuka nie udała się ani Idze Świątek, ani Kamilowi Majchrzakowi. Wrocławianin po zaciętym boju dostanie szansę na wyśrubowanie swojego wielkoszlemowego rekordu. Do tej pory najdalej zaszedł do drugiej rundy US Open. Jego rywalem będzie Leonardo Mayer (59 ATP).

Hubert Hurkacz powoli łapał formę na trawie, nawierzchni, na której do tej pory kiepsko mu się wiodło. Wreszcie przyszedł obiecujący występ w turnieju ATP w Eastbourne. Wejście do ćwierćfinału pozwoliło polskim kibicom uwierzyć, że wrocławianin będzie w stanie powalczyć na kortach Wimbledonu. Polak już w pierwszej rundzie trafił na Dusana Lajovicia, zawodnika wyżej rozstawionego w rankingu ATP.

Mimo to, zdaniem ekspertów to 22-latek znad Wisły miał być faworytem meczu. Ci tym razem się nie pomylili - Hurkacz dominował rywala, co chwilę mając szanse na przełamanie. Niestety, demony z Eastbourne znowu się odezwały. Po gładkim pierwszym secie wygranym 6:3 i wykorzystaniu swojego breaka, w drugim było nerwowo. "Hurki" co chwilę mógł złamać rywala, ale ten odpowiadał za każdym razem znakomicie.

Lajović miał jedną szansę na przełamanie i ją wykorzystał - tak samo było w rywalizacji Polaka z Taylorem Fritzem w 1/4 finału w Eastbourne. Na szczęście, tym razem Hubert obudził się w trzecim i czwartym secie i oba wygrał 6:4! To oznacza, że wyrównał już swój wielkoszlemowy rekord. W 2018 roku doszedł do drugiej rundy US Open.

Szanse na awans dalej są bardzo duże. Od godziny 16. na rywala czekał Argentyńczyk Leonardo Mayer, który jest rankingowany na 59. miejscu w rankingu ATP. W pierwszym meczu uporał się z Łotyszem Ernestsem Gulbisem 6:1, 7:6 (12), 6:2.

Hubert Hurkacz - Dusan Lajović

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Dusan Lajović w I rundzie Wimbledonu. Spotkanie Polaka z Serbem rozpocznie się ok. godz. 15-15.30, po dwóch meczach kobiet (Hercog - Kuzmova i Buzarnescu - Pegula).

Właśnie skończyło się spotkanie Buzarnescu - Pegula, które poprzedzało spotkanie Hurkacz - Lajović. Za moment zawodnicy powinni pojawić się na korcie.

Polscy kibice mają nadzieję, że wrocławianin poprawi im humory. W pierwszej rundzie z Wimbledonem pożegnała się Iga Świątek, która uległa Viktoriji Golubić 2:6, 6:7 (3).

Polak w tym sezonie grał cztery mecze na trawie. Wygrał dwa z nich - oba w Eastbourne. Momentami trawa mu nie leżała, ale w turnieju poprzedzającym Wimbledon doszedł do ćwierćfinału, w którym prezentował się naprawdę dobrze.

Tuż przed Wimbledonem Hurkacz awansował na 48. pozycję w rankingu ATP. Jego rywal zajmuje 36. lokatę.

Lajović nie wygrał w karierze żadnego turnieju ATP. W tym sezonie najbliżej tego był w Monte Carlo, gdzie awansował do finału.

Na kortach Wimbledonu w turnieju singlowym obejrzymy jeszcze jednego Polaka. Kamil Majchrzak lada moment rozpocznie mecz z Fernando Verdasco.

W drugiej rundzie na zwycięzcę tego meczu, czyli mamy nadzieję Huberta Hurkacza, czeka już Yacare Mayer, numer 68 rankingu.

Jako pierwszy w meczu serwować będzie Hubert Hurkacz.

0:0

MECZ ROZPOCZĘTY!

1:0

I takie wieści chcemy dostawać do końca meczu. Hurkacz nie oddał rywalowi na otwarcie nawet jednego punktu.

2:0

PRZEŁAMANIE!

Co za początek Hurkacza! Najpierw wygrywa swoje podanie, a potem walcząc punkt za punkt, przy stanie 30:30 przy dłuższych wymianach zdobywa kolejne oczka i wygrywa gema Lajovicia!

2:0

Lajović pokazuje, że też umie grać. Polak miał przewagę, ale rywal odpowiada świetnym returnem z forhendu. 40:40

3:0

Znakomicie serwuje dziś Hubert Hurkacz. Wymusza na rywalu błąd mocnym serwisem i po aucie w poprzedniej akcji w wykonaniu Lajovicia, wychodzi na prowadzenie 3:0!

3:1

Kilka błędów Hurkacza w tym gemie - te w końcu jednak musiały się pojawić, nie można grać na fenomenalnym poziomie cały czas. Lajović wygrywa swoje podanie do zera.

4:1

Zabawna sytuacja przy siatce. Hurkacz przy stanie 40:0 delikatnie odbił piłkę za siatkę i już odpuścił grę w obronie. Lajović dobiegł do niej, trafiając w pusty kort. Na szczęście piekielnie mocny serwis i drive wyjaśnia sprawę.

4:2

Hubert Hurkacz dobrze zaczął tego gema - prowadził 30:15, ale potem na wyższe obroty wskoczył Lajović. Dobre serwisy uniemożliwiły spokojną grę Polaka.

5:2

Koncertowo gra polski tenisista. Rozrzuca fenomenalnie swojego rywala, który ma problemy z nadążeniem za piłką. Hubert o gema od zwycięstwa w pierwszym secie.

5:3

Nieco defensywniej zagrał w tym gemie Hurkacz i od razu się to zemściło. Gładko wygrywa go Lajović, ale to Polak serwuje po zwycięstwo w pierwszym secie.

5:3

Pierwszą okazję na przełamanie miał w tym meczu Lajović. Polak mocno serwuje i od razu agresywnie schodzi do siatki. Volley wpada kort i jest równowaga, 40:40.

6:3

KONIEC PIERWSZEGO SETA!

Świetnie serwuje dziś Hubert Hurkacz. Wielkie problemy z returnami ma Dusan Lajović, ale to już nie problem Polaka. Druga piłka setowa wykorzystana asem i mamy 1:0 w setach.

6:3, 0:0

ZACZYNAMY DRUGI SET!

6:3, 0:1

Dobrze zaczyna Lajović. Polak popełnił dwa błędy w końcówce, które kosztowały go gema. Czas na podanie Huberta.

6:3, 1:1

Głęboko zepchnięty do defensywy Lajović. Polak nie męczy się przy swoich podaniach. Tym razem wygrywa je do zera po podejściu do siatki i dropszocie.

6:3, 1:2

Bardzo męczy się przy swoim podaniu Dusan Lajović. Polak miał już dwie szanse na przełamanie, ale Serb się broni i w końcu wypracowuje przewagę. Zaskoczył Hurkacza skrótem i prowadzi 2:1 w drugiej partii.

6:3, 2:2

Nic się nie zmienia w gemach Hurkacza. Petarda z serwisu i tylko błąd własny jest w stanie odebrać punkt Polakowi.

6:3, 2:2

Brawa od kibiców dla Dusana Lajovicia, bo Serb znowu wraca z dalekiej podróży. Hurkacz zepchnął go do defensywy i miał dwa break-pointy, ale oba zostały obronione. Równowaga.

6:3, 2:3

Świetnie w końcówce gema gra Lajović i marzenia o przełamaniu zniszczone. Szkoda, bo brakowało naprawdę niewiele.

6:3, 3:3

Przełamanie Hurkacza, który jest w takim gazie serwisowym, jest chyba niemożliwe! Znowu miażdży rywala do zera.

6:3, 3:4

Znowu marnuje dwa break-pointy Hubert Hurkacz. Dusan Lajović już się denerwował i rzucał rakietą, ale w kluczowym momencie się skupił. Kończy gema świetnym uderzeniem.

6:3, 4:4

Kolejny kapitalny gem Huberta Hurkacza - oczywiście wygrany na sucho. Teraz trzeba przełamać rywala! Choć to nie jest, niestety, łatwa sztuka.

6:3, 4:5

To chyba najszybszy gem serwisowy Lajovicia w tym meczu. Wygrywa go do zera i jeśli przełamie teraz Hurkacza będzie remis.

6:3, 4:6

KONIEC SETA! PRZEŁAMANIE!

No i niestety ta sztuka udaje się Lajovicowi. Polak popełnił za dużo błędów i mamy remis w setach.

Powtórka z rozrywki...

6:3, 4:6, 0:1

ZACZYNAMY TRZECI SET!

Denerwuje się coraz bardziej Hubert Hurkacz, a to napędza Dusana Lajovica. Polak znowu miał szansę na przełamanie, znowu jej nie wykorzystał i wtedy do gry wrócił Serb.

6:3, 4:6, 1:1

Robi się nerwowo w gemach Huberta Hurkacza, ale na szczęście gorąca głowa dopada także Dusana Lajovicia. Polak nie trafia już tak dużo serwisami i popełnia więcej błędów.

Znowu miał szansę na przełamanie Hurkacz i ponownie go nie wykorzystuje. Powtarza się sytuacja z meczu z Fritzem. Na szczęście błędy popełnia też Lajović. 40:40.

Piąta już równowaga w tym trzecim gemie trzeciego seta. Polak ma szanse na przełamanie, ale wtedy Serb włącza niesamowite "turbo".

6:3, 4:6, 1:2

Arcydługi gem pada łupem Lajovicia...

6:3, 4:6, 2:2

Gładko Hubert doprowadza do remisu. Oby znowu o zwycięstwie w secie nie zadecydował jeden błąd w końcówce...

6:3, 4:6, 2:3

Momentalna odpowiedź Lajovicia, który wraca na prowadzenie. Polak nie może się pomylić!

6:3, 4:6, 3:3

Tak grającego Huberta chcemy oglądać cały czas - odważnego, wywierającego presję i ofensywnego. To po prostu przynosi dziś skutek. Do 30 wygrywa swojego gema Hurkacz.

6:3, 4:6, 4:3

W KOŃCU! Lajović popełnia dwa proste błędy, Polak dokłada znakomity return i szybko zrobiło się 0:40. Serb musiał zaryzykować i popełnia kolejny błąd!

6:3, 4:6, 5:3

Hurkacz jest o gema od zwycięstwa w trzecim secie! Nie uniknął dwóch błędów, ale poza tym znakomicie rozpracowywał przeciwnika.

Kawał niezłego tenisa pokazywał momentami Lajović. Znakomity forhend do linii, potężny forhend po skosie, drive po skosie. Dużo błędów popełnia też Serb. 40:40

Piłki setowe miał Hubert, ale po znakomitym skrócie Lajovicia znów mamy równowagę.

6:3, 4:6, 5:4

Gem pada łupem Lajovicia. Return Polaka po wyrzucającym serwisie trafia w siatkę. Hurkacz podaje po zwycięstwo w drugim secie.

6:3, 4:6, 6:4

KONIEC SETA!

Wymęczone zwycięstwo, ale liczy się to, że jest! Polak zagrał spokojnie swoje podanie i wygrał je na sucho. Za moment czwarty set.

6:3, 4:6, 6:4, 0:1

ZACZYNAMY CZWARTY SET!

Gładko wygrywa pierwszą partię Lajović. Polak trafiał w okolice linii, ale jednak niecelnie.

Z baaaardzo dalekiej podróży wraca Hurkacz. Było już 0:40, ale Polak broni trzy break-pointy. Równowaga.

Czwarta równowaga w gemie.

Coraz częściej podchodzą zawodnicy do siatki, ale i Hurkacz, i Lajović są co chwilę mijani. Za nami już sześć równowag.

6:3, 4:6, 6:4, 1:1

Nie wytrzymał tej wojny nerwów Lajović! Wyrzuca bekhend na aut i jest 1:1 w czwartym secie.

6:3, 4:6, 6:4, 1:2

Hurkacz doprowadził do stanu 30:30, ale jego bekhend ląduje na aucie, a potem po lobie trafia w siatkę. Gem dla Lajovicia.

6:3, 4:6, 6:4, 2:2

I znowu błyskawicznie wygrywa swojego gema Hurkacz. Kończy efektownym smeczem. Polak w końcu przypomina siebie z pierwszego seta.

W to samo miejsce dwukrotnie zagrał Hurkacz czym zmylił rywala. Równowaga w piątym gemie!

6:3, 4:6, 6:4, 2:3

Znowu walka w gemie Lajovicia trwa długo, ale nawet, gdy pojawia się szansa na przełamanie, to rywal odpowiada znakomicie. 3:2 dla Serba.

6:3, 4:6, 6:4, 3:3

No i nie ma niespodzianki - gem Hurkacza wygrany przez Polaka na sucho.

Trzy świetne returny dały Polakowi kolejną szansę na przełamanie. Szkoda, że ta znowu nie została wykorzystana. Hurkacz broni przewagę. 40:40 w siódmym gemie.

6:3, 4:6, 6:4, 3:4

Pięknie ominął Huberta Hurkacza serbski przeciwnik. Polak podszedł do siatki i nie spodziewał się takiego zagrania. Lajović prowadzi 4:3, ale bez przełamania. Serwis wrocławianina.

6:3, 4:6, 6:4, 4:4

Trochę więcej biegania po korcie, trochę dłuższy gem, ale pada łupem Hurkacza, który oddaje tylko jeden punkt. Wkraczamy w decydującą fazę seta!

Mnóstwo problemów sprawia Lajoviciowi Hubert Hurkacz. Znowu przy jego gemie jest równowaga.

6:3, 4:6, 6:4, 5:4

HUBERT HURKACZ SERWUJE PO AWANS DO DRUGIEJ RUNDY WIMBLEDONU!

6:3, 4:6, 6:4, 6:4

GEM! SET! MECZ!

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy Wimbledonu! Już teraz wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w karierze, a jego przeciwnik, Leonardo Mayer jest w zasięgu wrocławskiego tenisisty!

Rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie Wimbledonu będzie Leonardo Mayer (59 ATP).

To już tyle emocji związanych z dzisiejszym dniem na Wimbledonie. Dziękujemy za obecność podczas relacji z meczów Polaków i zapraszamy na kolejne dni wielkoszlemowego turnieju.