Autor: AP Iga Świątek - Elina Switolina Relacja NA ŻYWO Trwa trzeci set, zacięta walka! Wimbledon WYNIK

Wimbledon 2023

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu i może stracić tron liderki rankingu! Świątek - Switolina WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-07-11 22:20

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu w ćwierćfinale po porażce 5:7, 7:6, 2:6 z Ukrainką Eliną Switoliną. Tenisistka z Odessy, prywatnie dobra koleżanka Polki, niedawno urodziła dziecko, ale błyskawicznie odbudowała formę i sprawiła kolejną sensację. A Iga Świątek nie miała dobrego dnia. Liderka rankingu zaczęła mecz dobrze, ale potem zupełnie się rozregulowała. Jeżeli Aryna Sabalenka dojdzie do finału Wimbledonu, Polka starci prowadzenie w notowaniu WTA.

Iga Świątek i Elina Switolina walczą w ćwierćfinale Wimbledonu. Faworytką była polska liderka rankingu WTA, ale ma ogromne problemy w tym spotkaniu. Za Igą Świątek seria 14 zwycięstw. Po siedmiu wygranych meczach w Roland Garros kontynuowała passę również na trawie, najpierw w Bad Homburg a potem już na kortach Wimbledonu. Iga Świątek po raz pierwszy gra w ćwierćfinale Wimbledonu. Elina Switolona była już w półfinale, ale dawno temu. Trwa trzeci set.

Iga Świątek - Elina Swittolina RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE Wimbledon

Iga Świątek i Elina Switolina grały ze sobą raz. Dwa lata temu Polka ograła Ukrainkę 6:2, 7:5 na drodze do triumfu na mączce w Rzymie. - Elina jest typem zawodniczki, która na korcie jest bardzo cierpliwa. Ma wystarczające doświadczenie i umiejętności, żeby grać dobrze zarówno w obronie jak i w ataku. Wygrała wiele dużych turniejów, jak choćby WTA Finals. To naprawdę solidna zawodniczka - powiedziała Polka, a pytana o relacje z Ukrainką dodała: - Lubimy się bardzo i szanujemy, ale nie sądzę, żeby to miało wpływ na nasz mecz. Myślę, że dobrze jest mieć w tourze tak miłe zawodniczki. Cieszę się, że wróciła do gry po tym, jak została matką. Domyślam się że, jest to bardzo trudne - dodała Iga Świątek.