Autor: AP Iga Świątek - Jil Teichmann RELACJA NA ŻYWO Polka wygrała pierwszego seta! Bad Homburg Iga Świątek - Teichmann wynik na żywo

WTA Bad Homburg

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Homburg! Polka rozpędza się na trawie! Świątek - Teichmann WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-06-28 18:46

Iga Świątek mecz z Jil Teichmann w 2. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg zaczęła dość nerwowo, ale potem rozkręciła się na dobre. Polka po świetnej grze wygrała 6:3, 6:1 i jest w ćwierćfinale, w którym zagra już w czwartek. Dla liderki rankingu występ w Bad Homburg jest cennym przetarciem przed wielkoszlemowym Wimbledonem. - To okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego - mówiła Iga. - Jestem zadowolona ze swojej gry i z pierwszego w karierze awansu do ćwierćfinału na trawie - dodała. Ponżej nasza relację na żywo i wynik meczu Świątek - Teichmann dzisiaj w Bad Homburg.

Na żywo

Iga Świątek - Jil Teichmann

6:3, 6:1

KONIEC!!! IGA ŚWIĄTEK W ĆWIERĆFINALE! Polka wygrała z Jil Teichmann 6:3, 6:1. Początek nieco nerwowy, ale potem Iga rozkręciła się i grała naprawdę znakomicie

PIŁKA MECZOWA

40-40 As serwisowy Igi Świątek!

15-40 Znów minimalny aut po mocnym uderzeniu Igi. A tak przynajmniej twierdzi sędzia linowy. Niestety challenge nie można wziąć, brak aparatury. Iga broni breakpointów

15-30 Iga uderzyła bardzo mocno z forhendu, ale minimalnie przestrzeliła

15-15 Podkusiło Igę. Próbowała zagrać skrót. Moment dobry, ale piłka zatrzymała się na siatce

6:3, 5:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Naprawdę fajnie się ogląda grę Igi Świątek. Pełna kontrola i duża swoboda. A Teichmann już oklapła

40-15 Iga ma dwie szanse na przełamanie

30-0 Teichmann wyrzuciła na aut, Iga znów zmusiła ją do błędu

6:3, 4:1

Gem Świątek. Polka powiększa przewagę. Przegrywała w tym gemie 15-30, ale potem grała już skutecznie

40-30 Teichmann szalała w defensywie, ale Iga w końcu skończyła punkt mocnym wolejem

30-30 Długa wymiana zakończona efektownym bekhendem naszej gwiazdy

15-15 Mocny i pewny bekhend Polki wzdłuż linii

6:3, 3:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga w świetnym stylu wygrała do zera gema przy podaniu rywalki. Na koniec efektowna akcja przy siatce liderki rankingu

40-0 Błąd Teichmann. Iga ma trzy breakpointy

30-0 Szwajcarka coraz gorzej wytrzymuje szybkie tempo wymian dyktowane przez Polkę

6:3, 2:1

Gem Świątek. Przy prowadzeniu 40-0 Polce przydarzył się błąd, ale potem pewnie skończyła gema, obejmując znów prowadzenie w drugim secie

40-0 Iga przegoniła rywalkę po korcie i skończyła punkt pewnym forhendem

30-0 Iga wciąż dobrze serwuje

6:3, 1:1

Gem Teichmann. Szwajcarka przerywa serię Polki. Obroniła podanie. Na koniec błąd Igi. Gem wygrany przez Teichmann do 30

0-30 Dwa asy serwisowe Jil Teichmann

A tu efektowna akcja Igi z pierwszego seta

6:3, 1:0

Gem Świątek. Polka wciąż bardzo dobrze serwuje. Pewnie obroniła podanie. Wciąż dominuje na korcie

40-15 po dobrym serwisie Igi

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

6:3

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Polka rozkręciła się na dobre, a Jil Teichmann po dobrym początku jest coraz bardziej bezradna. Na koniec gem wygrany przez Igę do zera

40-0 Trzy piłki setowe ma już Polka

30-0 Mocny return Świątek

15-0 Iga czuje się coraz swobodniej na korcie, podkręca tempo i wymusza błędy rywalki

5:3

Gem Świątek. Polka wygrała go szybko i do zera. Pełna kontrola

40-0 Coraz szybsze tempo wymian i coraz więcej błędów Teichmann

30-0 Potężny forhend Polki

4:3

Gem Teichmann. Polka odrabiała straty w gemie, ale na koniec Szwajcarka popisała się dobrym serwisem. Teichmann łapie kontakt

30-40 Iga ładnie przymierzyła z bekhendu po długiej wymianie

0-30 Niecelny return Igi Świątek

4:2

Gem Świątek. Polka czuje się coraz pewniej na korcie, widać to wyraźnie. Podanie obronione

40-30 Znów dobry serwis naszej gwiazdy

30-15 Polka dobrze serwuje, po nerwowym początku wyraźnie się rozkręca

15-15 Błąd Teichmann

3:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga już prowadzi, a w ostatniej akcji popisała się kapitalną akcją. Rywalka przelobowała ją, ale szybka Polka dogoniła piłki i zagrała tyłem między nogami. Zaskoczona rywalka odegrała w aut

40-15 Iga gra agresywnie i coraz skuteczniej. Są breakpointy

15-15 po błędzie Szwajcarki

2:2

Gem Świątek. Polka pokazała w nim klasę. Dobrze serwowała i szybko wygrywała kolejne wymiany. Gem wygrany do zera

40-0 Teraz pewny smecz Polki, chyba zaczyna się rozkręcać

30-0 Dobry serwis Igi Świątek

1:2

Gem Teichmann. Zaskakujący przebieg pierwszego seta. Szwajcarka w znakomitym stylu błyskawicznie obroniła podanie. Gem wygrany do zera. Na koniec świetny serwis Teichmann

0-30 Fenomenalna akcja Teichmann przy siatce, efektowny wolej

1:1

Gem Świątek. Polka po bardzo długim gemie obroniła podanie. Popełniała w nim błędy i broniła breakpointów, ale udało się opanować sytuację. Mamy remis

Znów równowaga. Teichmann celowała w boczną linię, ale minimalnie przestrzeliła

Iga wyrzuciła z bekhendu na aut i broni breakpointa

Iga dobre akcje przeplata prostymi błędami. Kolejna równowaga. Długi gem, Polka gra nerwowo

Niski kozioł piłki zaskoczył Polkę i uderzyła w siatkę. Znów równowaga

Kolejna równowaga. Teichmann dobrze returnuje, Iga popełniła teraz błąd pod presją

Równowaga. Dobry płaski serwis Igi

Znów mocny return Teichmann i Iga broni kolejnego breakpointa

40-40 Iga odważnie zaatakowała przy siatce. Szwajcarka próbowała lobować, ale wyrzuciła na aut

30-40 Mocny return Szwajcarki. Iga broni brekapointa

30-30 Wymuszony błąd Szwajcarki po mocnym uderzeniu Polki

15-15 Dobry return Teichmann. Szwajcarka gra zaskakująco dobrze

0:1

Gem Teichmann. Szwajcarka pewnie obroniła podanie. Gem wygrany do 15 i kilka ładnych akcji Teichmann

15-30 Polce pomogła teraz taśma, piłka odbiła się od niej i spadła na stronę rywalki

0-30 Nieudany return Igi Świątek

0-15 Szwajcarka popisała się pięknym półwolejem przy siatce, techniczne uderzenie

GRAMY! Serwuje Jil Teichmann

Losowanie wygrała Szwajcarka i wybrała serwis. Zatem to ona zacznie

Trwa już rozgrzewka

Polka dzisiaj w czarnym stroju, w takiej odsłonie jej jeszcze nie widzieliśmy

Iga Świątek i Jil Teichmann są już na korcie

Bronzetti pokonała właśnie Sherif. Iga Świątek wyjdzie na kort ok. godziny 17.10-17.15

W meczu Sherif - Bronzetti jest 6:1, 6:7 i będzie trzeci set. Zatem Iga Świątek zacznie później, pewnie przed godziną 17

Dzisiejszy trening Igi Świątek

Trwa już mecz Sherif - Bronzetti. Iga Świątek zagra z Teichmann po godzinie 16.30, ale najpierw musi się skończyć to spotkanie

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Jil Teichmann w 2. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg. Początek spotkania po godzinie 16.30

Iga Świątek - Teichmann RELACJA NA ŻYWO WTA Bad Homburg Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek walczy Jil Teichmann (nr 129) w 2. rundzie turnieju WTA w Bad Homurg. Szwajcarka rok temu była na 21. miejscu w rankingu, ale ostatnio spisywała się znacznie gorzej i wypadła z Top-100. Iga Światek grała z nią raz oficjalnie i raz w pokazowym meczu. Dwa lata temu pokonała Teichmann (6:3, 6:2) na drodze do triumfu w Adelajdzie. W pokazówce też była górą. Nasza gwiazda nie ukrywa, że występ w Bad Homburg to dla niej przede wszystkim okazja do zebrania cennych doświadczeń przed Wimbledonem, który zacznie się już w poniedziałek (losowanie w piątek). - Po grze w dużych i pełnych hałasu miastach miło jest pobyć w takim cichym miejscu i spokojnie skupić się na pracy, próbując nauczyć się czegoś nowego - stwierdziła Iga Świątek.

Iga Świątek - Teichmann NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Bad Homburg Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj 28.06.2023

Iga Świątek nie byłaby sobą, gdyby znów nie rozbawiła kibiców ciekawym zachowaniem. Przed trzecim setem meczu z Tatjaną Marią (5:7, 6:2, 6:0) wyjęła z torby zeszyt i zanurzyła się w lekturze notatek z taktycznymi wskazówkami. Iga Świątek w szkole uczyła się znakomicie, a jej ulubionym przedmiotem była matematyka, którą na maturze zdała w stopniu rozszerzonym. O tenisie liderka rankingu WTA też często mówi, jak o rozwiązywaniu matematycznych zadań. Tak samo było po poniedziałkowym meczu z Tatjaną Marią, półfinalistką ostatniego Wimbledonu, doświadczoną specjalistką od gry na trawie. Polka pierwszego seta przegrała, ale w kolejnych dwóch pokazała klasę.

Iga Świątek - Teichmann WYNIK NA ŻYWO WTA Bad Homburg Iga Świątek mecz dzisiaj RELACJA LIVE

Iga Światek po meczu z Tatjaną Marią w Bad Homburg była zadowolona ze swojego występu, pierwszego w tym sezonie meczu na trawie. - Jej styl gry jest specyficzny, więc początek był trudny. Cieszę się, że to rozgryzłam, bo rozwiązywanie problemów jest kluczowe na trawie, zwłaszcza przeciwko tak sprytnej zawodniczce jak Tatjana - powiedziała po meczu Iga. - Wyciągnęłam wnioski z tego, co wydarzyło się w pierwszym secie i nie popełniałam już potem tych samych błędów. Starałam się analizować, co mogę zmienić w mojej grze. Wiedziałam, że w moim tenisie są odpowiednie narzędzia. Musiałam tylko je znaleźć - dodała Polka.

Iga Świątek mecz dzisiaj RELACJA NA ŻYWO WTA Bad Homburg Świątek - Teichmann NA ŻYWO ONLINE

Mecz Iga Światek - Jil Teichmann w 2. rundzie turnieju WTA w Bad Homburg zostanie rozegrany w środę 28 czerwca 2023. Początek meczu Świątek - Teichmann po godzinie 16.30 (nie wcześniej, trzeci mecz od godz. 12). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żyw z meczu Świątek - Teichmann w Bad Homburg.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!