Autor: AP Iga Świątek - Anna Blinkowa relacja na żywo Pierwszy set dla Polki! Ćwierćifnał WTA Bad Homburg Iga Świątek - Blinkowa wynik live

WTA Bad Homburg

Iga Świątek - Anna Blinkowa relacja na żywo WTA Bad Homburg Iga Świątek - Blinkowa wynik live

2023-06-29 19:07

Iga Świątek jest już w półfinale turnieju WTA W Bad Homburg po kapitalnej grze i zwycięstwie 6:3, 6:2 nad Rosjanką Anną Blinkową. - Czuję, że gram tutaj coraz lepiej. Coraz lepiej też rozumiem trawę - uśmiechała się Polka, która znakomicie serwowała i grała z dużą swobodą na nawierzchni, na której wcześniej nie czuła się zbyt pewnie. Forma liderki rankingu WTA cieszy tym bardziej, że już za kilka dni początek Wimbledonu. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Blinkowa w ćwierćfinale WTA Bad Homburg.

Na żywo

Iga Świątek - Anna Blinkowa

6:3, 6:2

KONIEC!!!! IGA ŚWIĄTEK W PÓŁFINALE PO ŚWIETNEJ GRZE! Polka pokonała Rosjankę Annę Blinkową 6:3, 6:2 i jutro zagra o finał

40-15 Piłki meczowe

6:3, 5:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga grała znów kapitalnie. Gem wygrany do zera. Za chwilę będzie pewnie po wszystkim

40-0 Ale return Igi Świątek!

30-0 Podwójny błąd serwisowy Blinkowej

6:3, 4:2

Gem Świątek. Polka jeszcze bardziej podkręciła tempo. Seria efektownych akcji i gem wygrany do zera przy własnym podaniu

40-0 Iga pewnie wygrywa kolejne punkty

30-0 Potężny forhend Igi Świątek

6:3, 3:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. JAZDA! Iga już prowadzi w drugim secie! Efektowne akcje Polki

40-15 Polka ma breakpointy

15-0 Blinkowa zagrała skrót. Szybka Polka dobiegła do piłki i pewnie skończyła wymianę

6:3, 2:2

Gem Świątek. Polka skończyła go asem serwisowym. Podanie z dużą rotacją. Mamy już remis w drugim secie

15-15 Iga mocnym forhendem wymusiła błąd rywalki

6:3, 1:2

Gem Blinkowa. Rosjanka obroniła podanie. Jej płaskie serwisy są imponujące. Jak mocno trafi, nie ma co zbierać. Często ponad 180 km/h

30-40 Potężny serwis Rosjanki

30-30 Blinkowa atakowała przy siatce, ale Iga ją przechytrzyła sprytnym zagraniem

6:3, 1:1

Gem Świątek. Rosjanka stara się grać jeszcze bardziej agresywnie, ale w ważnym momencie popełniła teraz błąd. Potem Iga już kontrolowała sytuację, znów dobrze serwując

40-30 Skuteczna akcja Igi po dobrym podaniu

Mogło być 0-30, ale Blinkowa w prostej sytuacji smeczowała na aut i mało nie ustrzeliła jeszcze Igi

6:3, 0:1

Gem Blinkowa. Rosjanka efektownie zaczęła drugiego seta. Potężne serwisy i uderzenia kończące, gem wygrany szybko i do zera

0-30 Potężny as serwisowy Rosjanki

Początek drugiego seta. Serwuje Ann Blinkowa

6:3

GEM I SET IGA ŚWIĄTEK. Polka na koniec błysnęła świetnym wolejem przy siatce po mocnym zagraniu rywalki. Iga Świątek po bardzo dobrej grze wygrała pierwszego seta 6:3

40-15 Kolejne piłki setowe, teraz przy własnym podaniu

30-0 Znów znakomity serwis Igi

5:3

Gem Blinkowa. Polka po dobry returnie miała już piłkę setową, ale rosyjska rywalka wyratowała się potężnym serwisem. Potem też Blinkowa grała mocno o skutecznie. Wyratowała się

40-40 Mocny serwis Rosjanki

40-30 Dobry return Igi i jest już piłka setowa

30-30 Po podwójnym błędzie serwisowym Blinkowej

15-15 Potężny forhend Blinkowej

5:2

Gem Świątek. To był dla Polki trudny gem. Popełniła trochę błędów i broniła breakpointów. Ważne, że w ważnych momentach znów świetnie serwowała. W tym turnieju Iga generalnie serwuje znakomicie

Równowaga po asie serwisowym Igi!

Błąd Polki z bekhendu i znów jest breakpoint

Równowaga. Dobry serwis mistrzyni Roland Garros

Polka trafiła w taśmę, a piłka spadła na jej stronę. Iga broni breakpointa

40-40 Piłka nisko odbiła się od kortu po returnie Rosjanki. Iga odegrała w siatkę

40-30 Pewny smecz Polki po koźle. Najpierw jednak był świetny serwis

30-30 Kiedy tylko Rosjanka musi ruszyć szybciej do piłki, popełnia błędy. Tak jak teraz

15-30 Mocny forhend Rosjanki. Iga nie dała rady odegrać. Są kłopoty w gemie serwisowym

4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka grała teraz świetnie. Gem wygrany do zera przy podaniu Rosjanki. Na koniec kapitalny return naszej gwiazdy

40-0 Dobre akcje Polki, Rosjanka się gubi. Są już breakpointy

15-0 Błąd Rosjanki po szybkiej wymianie

3:2

Gem Świątek. Błyskawiczny gem wygrany przez Igę do zera

40-0 Iga znów dobrze serwuje i szybka wygrywa kolejne punkty

2:2

Gem Blinkowa. Na koniec dwa potężne pierwsze serwisy Rosjanki. Opanowała sytuację. Trzeba przyznać, że w ważnych momentach potrafi sięgnąć po tę potężną broń

Równowaga

30-30 Teraz dobry serwis Rosjanki. Gra toczy się szybko

30-15 Podwójny błąd serwisowy Blinkowej

15-15 Świetny return Polki

2:1

Gem Świątek. Polka obroniła podanie i znów prowadzi. Blinkowa jest bardzo silna fizycznie, ale zmuszona do biegania, popełnia błędy. Porusza się dość ciężko. W ostatniej wymianie pod presją wyrzuciła na aut

40-30 Dobry serwis liderki rankingu

30-30 Dobry return Rosjanki. Wymuszony błąd Igi

30-0 Skuteczne akcje Igi po dobrych serwisach. Łatwo kończyła wymiany

1:1

Gem Blinkowa. Mamy remis. Rosjanka serwowała mocno i dokładnie. Wygrała gema do 30

30-40 Rosjanka serwuje z imponującą siłą

15-30 Nieudany return Igi Świątek

0-15 Potężny serwis Blinkowej

1:0

Gem Świątek. Polka zaczęła od błędów i przegrywała w gemie serwisowym 0-30, ale potem grała już solidnie i skutecznie. Widać, że Rosjanka jest bardzo silna fizycznie. Uderza piłki z dużą mocą i płasko

30-30 Dobra reakcja Igi na mocny return rywalki. To Rosjanka pierwsza popełniła błąd

15-30 Dobry serwis liderki rankingu WTA

0-30 Iga przestrzeliła z forhendu. Problemy w gemie otwarcia

GRAMY! Serwuje Iga Świątek

Panie zaczęły już rozgrzewkę

Iga Świątek i Anna Blikowa właśnie pojawiły się na korcie

Jeżeli Iga Świątek pokona Blinkową, to już powalczy w półfinale z Włoszką Lucią Bronzetti

Krecz w meczu Masarova - Navarro! Kontuzja Hiszpanki! Iga Świątek zacznie już ok. 17.45

Czekamy na mecz Igi Świątek. A tu krótki film z sesji zdjęciowej Polki w Bad Homburg

O godzinie 17.10 zakończył się dopiero pierwszy set w meczu Masarova - Navarro (7:6). Wygląda na to, że Iga Świątek zacznie najwcześniej przed godz. 18

Dobre wiadomości z Bad Homburg. Deszcz już nie pada. Masarova i Navarro wznowiły rywalizację. Po tym meczu zagra już Iga Świątek, ale do tego jeszcze daleka droga. Panie praktycznie zaczęły spotkanie. Iga zagra najwcześniej ok. godziny 17.30

W Bad Homburg ciągle pada deszcz. Mecz Igi Świątek zacznie się na pewno później niż planowano

Iga Świątek zagra po godz. 16.30, ale wcześniej musi się skończyć mecz Masarova - Navarro. Niestety w trakcie pierwszego gema rozpadał się deszcz i gra została przerwana

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Anna Blinkowa w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Hamborg. Początek spotkania po godzinie 16.30

Iga Świątek - Blinkowa relacja na żywo Ćwierćfinał WTA Bad Homburg Iga Świątek mecz na żywo dzisiaj

Iga Świątek walczy z Anną Blinkową (nr 39) w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Homburg. To pierwszy mecz Polki z tą Rosjanką, która imponuje siłą fizyczną. Blinkowa wczoraj pokonała pewnie 7:5, 6:2 Kanadyjkę Leylę Fernandez, byłą finalistkę US Open. - To mój pierwszy ćwierćfinał na korcie trawiastym, więc jestem bardzo podekscytowana – nie ukrywa Iga Świątek, która awans do ćwierćfinału turnieju WTA w Bad Homburg wywalczyła, pokonując 6:3, 6:1 Szwajcarkę Jil Teichmann.

Iga Świątek - Blinkowa na żywo relacja live WTA Bad Homburg Iga Świątek wynik meczu dzisiaj

Iga Świątek mecz z Jil Teichmann zaczęła ten mecz dość nerwowo, ale potem złapała luz i swobodę w grze. Popisała się nawet efektownym zagraniem między nogami po lobie rywalki. Dogoniła piłkę i zachwyciła kibiców efektowną akcją. Iga Świątek wyraźnie rozpędza się na trawie, co cieszy przed Wimbledonem. - Jestem zadowolona ze swojego występu. Czułam, że mam wszystko pod kontrolą i to jest świetne. Myślę, że to przychodzi z doświadczeniem - stwierdziła Iga Świątek. - Mam trenera, który wie, jak trenować zawodniczki, które są dobre na trawie, jak Aga Radwańska, więc jestem całkiem optymistycznie nastawiona do mojej przyszłości na tej nawierzchni - dodała z uśmiechem Iga Świątek, która w Bad Homburg zarobiła już niezłe pieniądze.

Iga Świątek - Blinkowa wynik na żywo WTA Bad Homburg Iga Świątek mecz dzisiaj relacja live

Iga Świątek podkreśla, że występ w Bad Homburg to dla niej przede wszystkim cenne przetarcie przed Wimbledonem, który zacznie się już w najbliższy poniedziałek (3 lipca). Losowanie drabinek singla w Londynie już w piątek. Co dla Igi Świątek jest największym wyzwaniem na trawiastych kortach? Niski kozioł piłki i szybkie tempo gry, czy może jednak - jak uważa Agnieszka Radwańska - przełamanie pewnych mentalnych blokad? - Myślę, że to mikst kilku czynników i trudno mi wybrać jeden - analizowała liderka rankingu WTA, odpowiadając na pytanie "Super Expressu". - Na pewno wyzwaniem jest przyzwyczajenie się do innych warunków i do tego, że piłka dużo niżej się odbija i np. moje ulubione zagranie czyli top-spin mniej roboty tutaj robi niż na mączce. Również te moje wślizgi, które działają na innych nawierzchniach, tutaj nie są do końca dobrym pomysłem, bo na trawie po prostu ciężko się wtedy zatrzymać - dodała.

Iga Świątek relacja na żywo WTA Bad Homburg Świątek - Blinkowa wynik live online

Mecz Iga Światek - Anna Blinkowa w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Homburg zostanie rozegrany w czwartek 29 czerwca 2023. Początek meczu Świątek - Blinkowa ok. godziny 17.30-18.00. Portal sport.se.pl zaprasza na relację z meczu Świątek - Blikowa w turnieju WTA w Bad Homburg.

KIEDY gra Iga Świątek ćwierćfinał WTA Bad Homburg O której gra Iga Świątek kolejny mecz 1/4 finału

Iga Świątek w Bad Homburg trenowała prawie tydzień. Temu miał właśnie służyć wyjazd Polki do Niemczech. - Staram się tutaj jak najwięcej uczyć i zbierać coraz więcej doświadczenia - powiedziała Iga Świątek. - Rozegrałam już tutaj w Bad Homburg sporo treningów i myślę, że mój tenis wygląda coraz fajniej. Teraz będę próbowała jeszcze przełożyć to na mecze - dodała Iga Światek, która w trakcie bankietu dla zawodniczek gawędziła z Andżeliką Kerber, ambasadorką turnieju w Bad Homburg. "Miło cię widzieć w Bad Homburg, cieszę się, że przyjechałaś" - napisała po polsku Andżelika Kerber, dzieląc się z kibicami zdjęciem z Igą.

Iga Świątek O której gra Ćwierćfinał WTA Bad Homburg O której ćwierćfinał Świątek- Blinkowa

Mecz Iga Światek - Anna Blinkowa w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Homburg zostanie rozegrany w czwartek 29 czerwca 2023. Początek meczu Świątek - Blinkowa po godzinie 16.30 (trzeci mecz od godz. 12 po meczach Bronzetti - Graczewa i Masarova - Navarro). Transmisje TV z turnieju WTA w Bad Homburg na antenie Canal+ Sport.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!