Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Plany startowe Igi Świątek 2023

i

Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Plany startowe Igi Świątek 2023

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Plany startowe Igi Świątek Kiedy gra kolejny mecz

2023-01-30 10:16

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Plany startowe Igi Świątek 2023 TERMINARZ Iga Świątek wróciła już do Polski i przygotowuje się do kolejnych startów. Polka po porażce z Jeleną Rybakiną w 4. rundzie Australian Open przyznała, że potrzebuje teraz odpoczynku od rywalizacji i czasu na spokojną analizę. Na pewni myśli już jednak o kolejnych występach, w których bronić będzie wywalczonych przed rokiem punktów. To właśnie wiosną rok temu Iga Świątek zaliczyła spektakularną serię 37 meczów bez porażki. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek kolejny mecz? Jakie są plany startowe Igi Świątek 2023.

Iga Świątek po powrocie do Polski odpoczywa i przygotowuje się do kolejnych startów. Apetyty były duże, ale liderka rankingu WTA odpadła z Australian Open już w 4. rundzie po porażce 4:6, 4:6 z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu. To był pojedynek dwóch mistrzyń Szlemów. Potężnie serwująca Rybakina, która potem doszła aż do finału (porażka z Aryną Sabalenką), latem wygrała Wimbledon i teraz potwierdziła klasę.

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Iga Świątek PLANY STARTOWE 2023

Iga Świątek rok temu doszła w Australian Open do półfinału. Teraz była główną faworytką. Niestety sama przyznała, że ta presja też miała znaczenie. - Było po prostu ciężko. Na pewno muszę popracować nad moim nastawieniem i walczyć jeszcze bardziej na korcie, tak jak w zeszłym sezonie. Teraz potrzebuje trochę czasu na reset. Czułam presję i myślałam o tym, że nie chcę przegrać, zamiast o tym, że chcę wygrać. Myślę, że to podstawa tego, na czym powinnam się skupić w ciągu najbliższych kilku tygodni - stwierdziła Iga Świątek. - Mam wrażenie, że zmarnowałam zbyt dużo energii przed turniejem i w pierwszych dniach turnieju na zamartwianie się. Przed US Open byłam w stanie odpuścić, ponieważ grałem dość słabo w Toronto i Cincinnati, a to pomogło mi trochę się zresetować i po prostu wystartować w US Open, nie oczekując od siebie zbyt wiele. Tutaj było inaczej - analizowała Iga Świątek, która w rankingu WTA wciąż zajmuje 1. miejsce, ale jej przewaga zaczęła topnieć..

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA PLANY STARTOWE Igi Świątek 2023

Iga Świątek ma nadzieje, że niepowodzenie w Australian Open wpłynie na nią motywująco. - Myślę, że uda mi się przez to przejść i jednocześnie wyciągnąć z tego wnioski. Myślę też, że będzie to dla mnie motywujące i jestem prawie pewna, że wezmę udział w kolejnych turniejach, mając coś, na czym mogę się skupić, coś, nad czym mogę popracować, i myślę, że jestem w stanie iść do przodu. Teraz będę miała więcej czasu na reset. Nie ma dla mnie znaczenia, czy to był półfinał, czwarta runda czy finał, cokolwiek. Chcę po prostu iść do przodu - zakończyła Polka.

Iga Świątek KIEDY kolejny turniej WTA KIEDY gra Iga Świątek TERMINARZ

Iga Świątek do gry wróci w połowie lutego. Przed Polką ważne starty, gdzie będzie bronić punktów wywalczonych w czasie spektakularnej serii zwycięstw rok temu. Iga Świątek najpierw zagra w turnieju WTA w Dausze, który w 2022 roku wygrała. Teraz jednak będzie to turniej niższej rangi - WTA 500 (rok temu było to WTA 1000). Co rok turnieje WTA w Dausze i Dubaju zamieniają się rangą. Raz jeden jest większy (WTA 1000), raz drugi. Teraz większy będzie ten w Dubaju. Poniżej plany startowe Igi Świątek na najbliższe tygodnie.

  • 13 lutego 2023 - WTA 500 Doha
  • 19 lutego 2023 - WTA 1000 Dubaj
  • 8 marca 2023 - WTA 1000 Indian Wells
  • 21 marca 2023 -  Miami Open 1000
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Najnowsze