Magda Linette znów zachwyciła! Niezwykły wyczyn walecznej Polki w turnieju WTA w Meridzie

i

Autor: AP Magda Linette znów zachwyciła! Niezwykły wyczyn walecznej Polki w turnieju WTA w Meridzie

Ale wyżerka!

Tak Magda Linette świętowała wielki skok w rankingu WTA! Ale uczta, aż ślinka cieknie! ZDJĘCIE

2023-01-30 7:28

Magda Linette już oficjalnie wskoczyła na 22. miejsce w rankingu WTA. To oczywiście efekt jej wspaniałego występu w Australian Open, gdzie tenisistka z Poznania doszła aż do półfinału, w którym przegrała (6:7, 2:6) z późniejszą triumfatorką Aryną Sabalenką. Magda Linette tak wysoko w notowaniu WTA nie była jeszcze nigdy, a imponujący awans świętowała w wyjątkowy sposób. Polka zaprezentowała fanom zdjęcie wyglądającego przepysznie posiłku, którym się raczyła. Znajome klimaty i aż ślinka cieknie.

Magda Linette w zaktualizowanym właśnie rankingu WTA znalazła się na 22. miejscu. Do tej pory poznanianka najwyżej była na 33. pozycji (w lutym 2020 r.). Do rywalizacji w Australian Open 2023 Linette przystępowała na 45. pozycji. Za awans do półfinału Linette zarobiła mnóstwo pieniędzy i 780 punktów, a rok temu odpadła w Melbourne w 2. rundzie, więc nie miała dużo do obrony. Dlatego zaliczyła tak duży skok w notowaniu, aż o 13 miejsc. Liderką jest oczywiście wciąż Iga Świątek, a wiceliderką została Aryna Sabalenka, nowa mistrzyni Australian Open.

Iga Świątek i Magda Linette pokazały wielkie serca! Ogromne pieniądze dla WOŚP

Magda Linette wróciła już do Polski, a sukces w Australian Open i wielki skok w rankingu WTA świętowała w wyjątkowy sposób. Tenisistka jest wielką fanką polskiej kuchni i z kibicami podzieliła się w mediach społecznościowych zdjęciem talerza ze swojsko wyglądającym posiłkiem - bitkami z kopytkami i mizerią. Wyglądało to smakowicie! "Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego polscy tenisiści grają tak dobrze. To przez jedzenie!" - skomentowała ucztę Magda Linette.

Super Tenis po półfinale Magdy Linette
Listen on Spreaker.
Najnowsze