Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Plany startowe Igi Świątek Kiedy gra kolejny mecz wiosna 2023

i

Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Plany startowe Igi Świątek Kiedy gra kolejny mecz wiosna 2023

Kiedy znowu gra Iga?

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Plany startowe Igi Świątek Kiedy gra kolejny mecz wiosna 2023

2023-02-27 11:02

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Plany startowe Igi Świątek 2023 TERMINARZ Iga Świątek nie podbiła Dubaju, ale to były i tak bardzo udane dwa tygodnie polskiej dominatorki. W rankingu WTA wciąż prowadzi w ogromną przewagą, a teraz ma sporo czasu na podleczenie zdrowia i spokojne przygotowania do kolejnych startów. Iga Świątek powalczy teraz w USA w wielkich turniejach w Indian Wells i Miami, które w poprzednim sezonie wygrała, kontynuując swoją spektakularną serię 37 meczów bez porażki. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek kolejny mecz? Jakie są plany startowe Igi Świątek marzec 2023.

Iga Świątek kolejny turniej WTA zagra w Indian Wells. Przed Polką krótki odpoczynek, a potem daleka podróż i występ w Kalifornii. W marcu zagra w Indian Wells i Miami, czyli słynnym słonecznym dublecie. To zawody rangi WTA 1000, Iga Świątek rok temu oba te turnieje wygrała, więc czeka ją obrona aż 2000 pkt w rankingu.

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Iga Świątek PLANY STARTOWE 2023

Iga Świątek demolowała kolejne rywalki, ale... trafiła kosa na kamień. W finale turnieju WTA w Dubaju liderka rankingu przegrała 4:6, 2:6 z Czeszką Barborą Krejcikovą, która rozegrała kapitalne spotkanie. To druga z rzędu porażka Świątek z Krejcikovą w meczu o tytuł. Poprzednio przegrała z nią w finale turnieju w Ostrawie (7:5, 6:7, 3:6) i... wtedy też była mocno przeziębiona. Doświadczona i sprytna Czeszka ponownie znalazła sposób na polską dominatorkę, umiejętnie wybijając ją z rytmu. Zakatarzona i zachrypnięta liderka rankingu WTA nie miała najlepszego dnia, ale ogromna w tym zasługa Krejcikovej. - Z pewnością nie mogłam złapać rytmu gry. Grało mi się zupełnie inaczej niż w poprzednich rundach. Nie wiem, czy to była bardziej moja wina, czy bardziej zasługa Barbory. Na pewno ona to wykorzystała, grając bardzo sprytnie. Gratulacje dla niej, a ja muszę to wszystko przeanalizować i zobaczyć, co zrobiłam źle, bo byłam zaskoczona, jak bardzo zmieniło się moje czucie gry w ciągu zaledwie jednego dnia - powiedziała Iga Świątek, która w Dubaju zarobiła 267 690 dolarów (ok. 1,19 mln zł).

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA PLANY STARTOWE Igi Świątek 2023

Iga Świątek w Dubaju była mocno przeziębiona. Zakatarzona i zachrypnięta Polka miała duże problemy z mówieniem. "W Doha były bardzo trudne warunki, niska odczuwalna temperatura, silny wiatr i Igę po prostu przewiało. Jest lekko przeziębiona, podobnie jak parę innych zawodniczek. Konferencję odbyła wyjątkowo w formie odpowiedzi na whatsapp, żeby oszczędzać głos, bo ma z nim lekkie problemy" - wyjaśnia Paula Wolecka, PR-menedżerka liderki rankingu. Teraz czas na odpoczynek, spokojne treningi i podleczenie się. Potem podróż do USA i duża zmiana czasowa.

Iga Świątek KIEDY kolejny turniej WTA KIEDY gra Iga Świątek TERMINARZ

Iga Świątek do gry wróci w Indian Wells. Przed Polką ważne starty, gdzie będzie bronić punktów wywalczonych w czasie spektakularnej serii zwycięstw rok temu. Iga Świątek najpierw zagra w turnieju WTA w Indian Wells a zaraz potem w Miami Open. Poniżej plany startowe Igi Świątek na najbliższe tygodnie.

  • 8 marca 2023 - WTA 1000 Indian Wells
  • 21 marca 2023 - Miami Open 1000
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany