Iga Świątek

i

Autor: TOM WELLER/DPA VIA AP Iga Świątek

Iga Świątek może zgarnąć fortunę! Niebotyczne pieniądze za zwycięstwo w jednym turnieju

2022-05-04 18:18

Iga Świątek w ostatnich miesiącach jest w kapitalnej formie. Polka wygrała cztery turnieje z rzędu i z gigantyczną przewagą prowadzi w rankingu WTA. Szansę na kolejny triumf będzie miała w Rzymie, ale kibice tenisa wyczekują już wielkoszlemowego French Open. Zmagania w stolicy Francji rozpoczną się 22 maja.

Sezon na kortach ziemnych Świątek rozpoczęła od zwycięstwa w turnieju w Stuttgarcie. Polka na ulubionej nawierzchni miała zaprezentować się także w Madrycie, ale ze zmagań w Hiszpanii wyeliminowała ją drobna kontuzja.

Świątek do rywalizacji powróci w Rzymie, a potem w akcji zobaczymy ją w Paryżu podczas French Open. W środę organizatorzy poinformowali, że pula nagród turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa wyniesie aż 43,6 mln euro. To suma znacznie większa od tej, która była w Paryżu w latach 2020-2021 i o 6.8 proc. większa od tej z 2019 roku, czyli od ostatnich zmagań przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Iga Świątek pokazała swój trening. Morderczy wysiłek, tak trenuje do startu w Rzymie

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki

Najwięcej zgarną oczywiście triumfatorzy gry pojedynczej. Świątek będzie rzecz jasna jedną z głównych faworytek do zwycięstwa i jeśli po raz drugi uda się jej wygrać w Paryżu, to na jej konto wpłynie 2,2 mln euro, czyli ponad 10 mln złotych!

Polka triumfowała we French Open w 2020 roku, ale wtedy zarobiła "tylko" 1,6 mln euro. Z kolei rok wcześniej najlepsi zgarnęli nieco więcej niż będzie do wygrania teraz. W 2019 roku triumfowali Rafael Nadal oraz Ashleigh Barty, którzy wzbogacili się o 2,3 mln euro.

Agnieszka Radwańska nie miała oporów, aby tak pokazać się publicznie. Wydało się wszystko, aż trudno w to uwierzyć

Sonda
Czy Iga Świątek na długo zostanie liderką światowych rankingów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze