Autor: AP Iga Świątek ograła Ons Jabeur w WTA Finals! Świątek - Jabeur WYNIK RELACJA NA ŻYWO

WTA Finals

Iga Świątek - Ons Jabeur WYNIK RELACJA NA ŻYWO Polka pokonała Tunezyjkę i wygrała grupę w WTA Finals!

2023-11-04 4:32

Iga Świątek pokonała 6:1, 6:2 Ons Jabeur na koniec rywalizacji w grupie w WTA Finals 2023 w Cancun. Polka już przed meczem była pewna awansu, a po pierwszym secie stało się jasne, że wygrała grupę i w półfinale zagra z Aryną Sabalenką. Hitowe starcie wiceliderki i liderki rankingu WTA już w sobotę! Iga Świątek i Ons Jabeur grały w ekstremalnie trudnych warunkach. Przy bardzo silnym wietrze, do tego mecz kilka razy został przerwany przez opady deszczu. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Jabeur dzisiaj w WTA Finals 2023.

Iga Świątek i Ons Jabeur w WTA Finals 2023 w Cancun walczą ze sobą już po raz siódmy. Bilans tej rywalizacji to 4-2 dla Polki, która była górą w trzech ostatnich pojedynkach, m.in. w finale US Open 2022 (6:2, 7:6). - Ona jest bardzo inteligentną osobą i dobrze wie, jak przystosować się do tych warunków. Postaram się cieszyć się tym meczem i grać ze swobodą. Z pewnością nie będzie łatwo, ale postaram się zagrać jak najlepiej. To na pewno będzie ciężki mecz - mówi Ons Jabeur o meczu z Igą Świątek. Ostatnio Polka i Tunezyjka zmierzyły się na mączce w Stuttgarcie, a tenisistka z północnej Afryki przy stanie 0:3 poddała mecz z powodu kontuzji łydki.

Iga Świątek meczem z Ons Jabeur kończy rywalizację w fazie grupowej WTA Finals 2023 w Cancun. Jeżeli przegra z Tunezyjką 0-2 w setach, zajmie drugie miejsce i zagra w półfinale z Jessicą Pegulą. Zwycięstwo lub nawet porażka 1-2 w setach da jej pierwsze miejsce, a wtedy o finał powalczy z Aryną Sabalenką. Punkty i premie za każde zwycięstwo też mają znaczenie. Iga Świątek walczy bowiem także o odzyskanie pozycji numer 1 w rankingu WTA. Jeżeli wygra WTA Finals, a Aryna Sabalenka nie dojdzie do finału, tenisistka z Raszyna ponownie zostanie liderką.

Iga Świątek - Ons Jabeur Relacja NA ŻYWO wynik live WTA Finals

Iga Świątek do awansu do półfinału WTA Finals potrzebuje dwóch gemów, ale żeby być pewna pierwszego miejsca, musi wygrać z z On Jabeur, która wciąż może ją wyprzedzić w grupie. - Chcę wygrać ten mecz, jak każdy mecz. Koncentruję się na tym, aby zagrać go jak najlepiej - mówi Iga Świątek. - Warto jest w tej fazie grupowej zagrać na wysokim poziomie. Jesteśmy przyzwyczajone, że w turniejach każdy mecz gramy coraz lepiej i je wygrywamy. Nie będę luźniej traktować ostatniego spotkania w naszej grupie, aby nie wypadać z rytmu. Gdybym podeszła inaczej, byłoby to nieprofesjonalne. Nigdy nie wiadomo jaki to może mieć wpływ na późniejsze nastawienie i formę - dodała Polka.

Iga Świątek - Ons Jabeur WYNIK NA ŻYWO Relacja live z WTA Finals 2023

Mecz Iga Świątek - Ons Jabeur w WTA Finals w Cancun zostanie rozegrany w piątek 3 listopada października. Początek meczu Świątek - Jabeur nie przed godziną 24, prawdopodobnie ok. godz. 2-3 w nocy polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Jabeur w WTA Finals.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!