Iga Świątek

Autor: AP/Associated Press/East News Iga Świątek

Iga Świątek pożegnała się z turniejem w Rzymie. Odpadła z kwalifikantką

2020-09-15 15:47

Iga Świątek pożegnała się z turniejem WTA w Rzymie. Już w pierwszej rundzie Polka musiała uznać wyższość Holenderki Arantxy Rus po dwóch setach przegranych 6:7, 3:6. Dla Świątek był to pierwszy oficjalny mecz na kortach ziemnych w 2020 roku.

Iga Świątek i Arantxa Rus spotkały się po raz pierwszy. Polka, zajmująca 52. miejsce w rankingu WTA, była uznawana za faworytkę. Holenderka, będąca 71. tenisistką w światowym rankingu, sprawiła jednak niespodziankę i wyeliminowała wyżej rozstawioną rywalkę.

Łukasz Kubot został ojcem! WZRUSZAJĄCE pierwsze ZDJĘCIE z córeczką

Pierwszy set w meczu Świątek - Rus był bardzo wyrównany. Potrzebny był tie-break. Lepsza okazała się Holenderka, co dodało jej sporo pewności siebie. W drugim secie Polka miała więcej problemów i popełniała więcej błędów. Przy stanie 2:5 rywalka miała pierwsze piłki meczowe. Wybroniła się, na krótką chwilę. Ostatecznie, przegrała 3:6.

QUIZ: Co wiesz o polskich tenisistach? Komplet punktów to obowiązek!