Autor: Sebastian Wielechowski Iga Świątek - Qinwen Zheng NA ŻYWO Relacja live wynik Trwa trzeci set! WTA Cincinnati

WTA Cincinnati

Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng i jest w ćwierćfinale WTA Cincinnati Świątek - Zheng WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-08-17 22:29

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Cincinnati! Polka po rozgrywanym przy silnym i porywistym wietrze meczu pokonała 3:6, 6:1, 6:1 Chinkę Qinwen Zheng. Liderka rankingu zaczęła to spotkanie bardzo słabo, nie radząc sobie w trudnych warunkach. Po przegranym secie tradycyjnie zeszła z kortu do szatni. Z przerwy toaletowej wróciła odmieniona - w czarnym stroju (wcześniej grała na biało) i z lepszym pomysłem na grę. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Zheng dzisiaj w Cincinnati.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?

Iga Świątek walczy z Qinwen Zheng w 3. rundzie turnieju WTA w Cincinnati. Polka i Chinka grają ze sobą już po raz czwarty, nasza gwiazda wygrała wszystkie trzy pojedynki z tą utalentowaną tenisistką, której wróży się świetlaną przyszłość. Qinwen Zheng zajmuje 24. miejsce w rankingu wczoraj przegrywała z 43-letnią Venus Williams 1:6, 0:2, ale legendarna Amerykanka opadła z sił. Skończyło się zwycięstwem Chinki 1:6, 6:2, 6:1.

Iga Świątek - Qinwen Zheng Relacja NA ŻYWO WTA Cincinnati Iga Świątek wynik meczu dzisiaj

Iga Świątek walkę w Cincinnati zaczęła od zwycięstwa 6:1, 6:0 nad Danielle Collins. Powtórzyła już ubiegłoroczny rezultat w tym turnieju. Wtedy odpadła w 3. rundzie po porażce 3:6, 4:6 z Madison Keys. - Zagrałam naprawdę solidnie, nie popełniłam dużo niewymuszonych błędów - powiedziała Iga Świątek po meczu z Collins, którą ograła już drugi raz w ciągu zaledwie kilku dni. Wcześniej 6:3, 4:6, 6:2 w ćwierćfinale w Montrealu. - Kiedy gram tak solidnie, nabieram pewności siebie i mogę być bardziej agresywna i aktywna na korcie - dodała Iga Świątek. - To wspaniałe miejsce. Mam nadzieję, że tym razem mój wynik tutaj będzie lepszy niż poprzednio, a nigdy wcześniej nie rozegrałam tu dobrego turnieju - stwierdziła z uśmiechem.

Iga Świątek - Qinwen Zheng NA ŻYWO Relacja live WTA Cincinnati Iga Świątek mecz na żywo dzisiaj

Iga Świątek i Qinez Zheng po raz pierwszy zagrały ze sobą w Roland Garros. Zmierzająca po kolejny triumf w Paryżu polska gwiazda w całym turnieju straciła wtedy jednego seta - właśnie z Zheng (6:7, 6:0, 6:2), która w trakcie intensywnego i rozgrywanego w niesamowitym tempie spotkania doznała kontuzji uda. Iga Świątek i mierząca 178 cm Qinwen potem zagrały w San Diego, a liderka rankingu wygrała wtedy znów w trzech setach 6:4, 4:6, 6:1. Potem było już spotkanie w tym sezonie w Stuttgarcie wygrane przez naszą gwiazdę 6:1, 6:4.

Iga Świątek - Qinwen Zheng WYNIK NA ŻYWO WTA Cincinnati Iga Świątek mecz Relacja live

Mecz Iga Świątek - Qinwen Zheng w 3. rundzie turnieju WTA w Cincinnati zostanie rozegrany w czwartek 17 sierpnia. Początek meczu Świątek - Zheng w Cincinnati po godzinie 19 polskiego czasu (nie wcześniej, drugi mecz od godz. 17 po meczu Zverev - Miedwiediew). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Zheng w Cincinnati.