Jabeur - Rybakina O której godzinie finał kobiet Wimbledon dzisiaj KIEDY finał kobiet Jabeur - Rybakina GODZINA finału WTA 9.07

i

Autor: AP Jabeur - Rybakina O której godzinie finał kobiet Wimbledon dzisiaj KIEDY finał kobiet Jabeur - Rybakina GODZINA finału WTA 9.07

Jabeur - Rybakina O której godzinie finał kobiet Wimbledon KIEDY finał kobiet Jabeur - Rybakina GODZINA finału WTA 9.07

2022-07-09 10:29

Jabeur - Rybakina O KTÓREJ GODZINIE finał kobiet dzisiaj Wimbledon KIEDY finał Jabeur - Rybakina O której finał Wimbledonu kobiet WTA. Tunezyjka Ons Jabeur i reprezentująca Kazachstan Jelena Rybakina zagrają dzisiaj w finale Wimbledonu. Faworytką jest zajmująca 2. miejsce w rankingu Jabeur, ale jeżeli Rybakina zagra na takim poziomie, jak w poprzednich meczach, nie będzie na straconej pozycji. Urodzona w Moskwie i reprezentująca do 2018 r. Rosję Rybakina potężnie serwuje i to jest ogromny atut. O której godzinie finał Wimbledonu kobiet dzisiaj? KIEDY finał kobiet Wimbledon.

Ons Jabeur i Jelena Rybakina zagrają dzisiaj w finale Wimbledonu kobiet. Tunezyjka to wiceliderka rankingu WTA, a pochodząca z Rosji reprezentantka Kazachstanu zajmuje 23. miejsce. W półfinałach Jabeur pokonała 6:2, 3:6, 6:1 Niemkę Tatjanę Marię, a Rybakina rozbiła 6:3, 6:3 rumuńską faworytkę Simonę Halep. Obie panie debiutują w finale Szlema.

Jabeur - Rybakina O KTÓREJ GODZINIE finał kobiet dzisiaj Wimbledon KIEDY finał kobiet

Faworytką jest Ons Jabeur, pierwsza zawodniczka z Afryki, która zagra w finale Szlema. - Rybakina jest agresywną zawodniczką – powiedział Jabeur. - Jeśli dasz jej trochę czasu i miejsca, wykorzysta to. Myślę, że na trawie potrafi grać naprawdę dobrze, ponieważ jest agresywna i zmienia rytm. Dlatego moim głównym celem jest oddanie jak największej liczby piłek, aby naprawdę ciężko pracowała, aby zdobyć punkt. Wiem, że może uderzyć naprawdę mocno - dodała Jabeur.

Wimbledon O KTÓREJ GODZINIE finał kobiet Jabeur - Rybakina dzisiaj

Jelena Rybakina sprawiła dużą niespodziankę, pokonując w półfinale Wimbledonu 6:3, 6:3 Simonę Halep i w sobotę zagra o tytuł z Tunezyjką Ons Jabeur. Rosyjscy propagandyści są w ekstazie, bo długonoga tenisistka, choć reprezentuje Kazachstan, jest praktycznie Rosjanką. Rosyjscy tenisiści nie grają w Wimbledonie, bo zostali wykluczeni z turnieju w związku ze zbrodniczą agresją na Ukrainę. Rybakina urodziła się w Moskwie i do 2018 r. reprezentowała Rosję. Potem Kazachstan złożył jej propozycję. Obiecał wsparcie finansowe za reprezentowanie tego państwa. Rybakina zgodziła się i dzięki temu ma teraz szansę zostać mistrzynią Wimbledonu.

Wimbledon: O której finał Jabeur - Rybakina GODZINA finału kobiet

Zapytana teraz, czy czuje się Rosjanką, Jelena Rybakina odpowiedziała tak: – To trudne pytanie. Urodziłam się w Rosji, ale oczywiście reprezentuję Kazachstan i grałam już w jego barwach na igrzyskach i Fed Cup. Czuję wsparcie ludzi z tego kraju i bardzo się cieszę, że mogę reprezentować Kazachstan. Myślę, że przynoszę również wyniki, które są bardzo dobre dla sportu w tym kraju. Ciężko wyjaśnić dokładnie, co czuję – stwierdziła. Rybakina twierdzi, że nie popiera agresji Rosji na Ukrainę. Jednocześnie solidaryzuje się z wykluczonymi z Wimbledonu rosyjskimi tenisistami. – Kiedy usłyszałam o tej decyzji, było mi smutno. Każdy chce grać w największych turniejach, a oni nie wybierali miejsca urodzenia. Współczuję im. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy. Chcę, żeby ta wojna się skończyła i żeby był pokój - dodała.

KIEDY finał Wimbledonu kobiet Jabeur - Rybakina O KTÓREJ GODZINIE finał kobiet WTA

Mecz Ons Jabeur - Jelena Rybakina w finale Wimbledonu kobiet zostanie rozegrany w sobotę 9 lipca 2022 r. Początek finału Jabeur - Rybakina o godzinie 15 polskiego czasu. Transmisja TV na antenie Polsatu Sport.

Dziennikarze Super Expressu po porażce Igi Świątek w 3. rundzie Wimbledonu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze