Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Jednoznaczna opinia o Idze Świątek. Dobitne słowa przed ważnym turniejem, nikt już tego nie ukrywa

2022-05-10 8:55

Iga Świątek w ostatnich dniach miała nieco więcej czasu na odpoczynek, ale już w najbliższych dniach rozpocznie walkę o kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Podczas turnieju w Rzymie będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i jest główną faworytka do triumfu. Media przed jej występem nie mają wątpliwości, że Świątek z tygodnia na tydzień się rozpędza i będzie trudna do zatrzymania.

Za nami niespełna połowa sezonu tenisowego, a polscy kibice już teraz mają mnóstwo powodów do radości. Wszystko za sprawą Igi Świątek, która gra jak z nut. Reprezentantka biało-czerwonych osiąga w tym roku niebywałe wyniki i zachwyca tenisowy świat. Niedawno dołożyła czwarty triumf z rzędu na ważnym turnieju, a teraz będzie walczyła o piątą wygraną.

Niewiarygodne, czego dokonała Iga Świątek. Mówi o tym cały świat. Polka znalazła się na ustach wszystkich

Media jednoznacznie o Świątek. Nie mają wątpliwości

Świątek jest już w Rzymie, gdzie trenowała przed turniejem, który przed rokiem wygrała. Między innymi dlatego jest jedną z faworytek do triumfu, ale jest nią dlatego, że w ostatnim czasie wręcz miażdży rywalki na korcie. Przewaga raszynianki nad przeciwniczkami dostrzegalna jest gołym okiem i nie zanosi się, aby to w najbliższym czasie miało się zmienić.

Iga Świątek i trener Tomasz Wiktorowski szykują poważne zmiany?! Polka wygadała się w Rzymie!

Dostrzegają to również zagraniczne media, które chwalą reprezentantkę Polski. - Na ten moment Świątek jest o krok przed innymi zawodniczkami - czytamy w "La Gazzetta dello Sport". Włoscy dziennikarze przypominają, że w ostatnim czasie Polka miała nieco więcej czasu na odpoczynek, a wszystko za sprawą rezygnacji z występu na turnieju w stolicy Hiszpanii.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra turniej w Rzymie?

Świątek wychwalana przez zagraniczne media

- Nie wystartowała w Madrycie, a to tylko może być dla niej na korzyść - uważają dziennikarze. Argumentem za tym, że rezygnacja z turnieju w Madrycie była słuszna jest to, że nawierzchnia na tamtejszych kortach jest zdecydowanie inna niż ta w Rzymie. A to sprawia trudność wielu zawodnikom, aby przestawić się w tak krótkim czasie.

Za taką decyzję pochwały zebrał sztab Świątek. - Iga współpracuje z psychologiem, mimo młodego wieku jest prowadzona w sposób idealny, a do tego fizycznie wygląda znakomicie - argumentują włoscy eksperci. Pierwsze spotkanie Świątek w Rzymie będzie miało miejsce w środę lub we czwartek.

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze