Iga Świątek, Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO/Marek Zieliński/Super Express Iga Świątek, Kamil Stoch

Kamil Stoch zwrócił się do Igi Świątek. Po tym wpisie ruszyła lawina, mistrz nie przebierał w słowach

2022-07-04 7:55

Iga Świątek była jedną z faworytek tegorocznego Wimbledonu. Polka w ostatnich miesiącach prezentowała znakomity tenis i wygrała 37 spotkań z rzędu, co przyniosło jej wiele ważnych tytułów. W sobotę jej piękna seria została jednak przerwana i Świątek musiała pogodzić się z pierwszą porażką od lutego. W mediach społecznościowych umieściła wpis po porażce, na który zareagował także Kamil Stoch.

Wystarczyło kilkanaście tygodni, żeby Iga Świątek stała się największą gwiazdą w kobiecym tenisie. Polka już wcześniej udowadniała, że ma zadatki na jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, ale wydarzenia z ostatnich miesięcy przerosły wszelkie oczekiwania. Świątek była nie do zatrzymania w 37. spotkaniach z rzędu i wygrała sześć turniejów jeden po drugim.

Iga Świątek ma poważną prośbę do kibiców. Wydała specjalne oświadczenie, ogłosiła ważną decyzję

Stoch zwrócił się do Świątek. Piękny komentarz mistrza

Rywalki nie miały większych szans z reprezentantką Polski i tylko w niektórych spotkaniach zdarzało się, że liderka rankingu miała pewne problemy z wygrywaniem. Ale każda seria kiedyś się kończy, a w przypadku Świątek miało to miejsce w minioną sobotę. Podczas III rundy Wimbledonu Polka zmierzyła się z Alize Cornet. Francuzka okazała się za silna dla 20-latki.

Francuzi nie zostawili na Idze Świątek suchej nitki. Bezlitośnie ją podsumowali, padły mocne słowa

Już w poprzednich meczach widać było, że trawiasta nawierzchnia nie sprzyja Świątek. Cornet wykorzystała to znakomicie i przerwała passę Polki. Po porażce tenisistka opublikowała wpis w mediach społecznościowych. - Sezon na trawie się dla mnie skończył. W pewnym sensie zakończył się też najbardziej intensywny, wymagający, ekscytujący i trudny czas, chyba w całej mojej dotychczasowej karierze - napisała mistrzyni.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Stoch napisał do Świątek. Mnóstwo polubień

- Mam nadzieję, że cieszyliście się tymi momentami tak, jak ja i, że będziecie ze mną także bez "streak'ów" i rekordów. Ten czas bardzo dużo mnie nauczył i nie mogę doczekać się powrotu do jeszcze cięższej pracy z wieloma wnioskami, które przyniosły ostatnie tygodnie. Zanim jednak powrót na kort...pora na reset i chwilę wakacji! - dodała Świątek.

Wpis na Instagramie polubiło kilkadziesiąt tysięcy internautów. Wśród komentujących znalazł się również Kamil Stoch.

- Piękna seria! Gratulacje! Odetchnij trochę, a potem roznieś ten tenisowy świat w pył - napisał trzykrotny mistrz olimpijski. Komentarz Stocha zgromadził mnóstwo polubień.

Iga Świątek

i

Autor: Instagram/iga.swiatek

Sensacyjny zwrot akcji: Robert Lewandowski na dniach trafi do Barcelony? Posłuchaj nowych ustaleń!

Listen to "Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony na dniach. To będzie sensacja!" on Spreaker.
Dziennikarze Super Expressu po porażce Igi Świątek w 3. rundzie Wimbledonu
Najnowsze