Novak Djoković został znów zatrzymany, ale zagra w Australian Open?! Wiemy kiedy ostateczna decyzja! ZDJĘCIA

2022-01-15 11:49
Novak Djoković został znów zatrzymany
Autor: AP Novak Djoković został znów zatrzymany

Czy Novak Djoković zagra w Australian Open? To pytanie zadają sobie kibice Serba i jego przeciwnicy. Jeszcze w piątek wydawało się, że Novak Djoković jednak zapłaci za swoje przekręty, gdy Alex Hawke, australijski minister ds. imigracyjnych, anulował wizę mistrza Australian Open i lidera rankingu tenisistów. Sprawa nie jest jednak przesądzona. Novak Djoković w sobotę znów został zatrzymany i trafił do dobrze mu znanego ośrodka dla emigrantów, w którym spędził kilka dni po przylocie do Melbourne. W weekend sąd ponownie rozpatrzy jego apelację i zdecyduje, czy Djoković zagra w Australian Open, czy zostanie deportowany.

Novak Djoković znów został zatrzymany i trafił do ośrodka dla uchodźców. Tam czekać będzie na ostateczną decyzję sądu. O jego losie zdecyduje w niedzielę o godzinie 9.30 rano czasu lokalnego (pół godziny przed północą czasu polskiego) sąd federalny składający się z trzech członków. A to oznacza, że australijskie władze będą już pozbawieni możliwości apelacji od ewentualnej niekorzystnej dla nich decyzji.

W poniedziałek Novak Djoković wygrał apelację w sądzie i rozpoczął treningi przed Australian Open. Australijski minister spokojnie zbierał materiał dowodowy, a lista grzechów Serba, które ujawniły media, rosła i rosła. Unikający obowiązkowych szczepień na koronawirusa 20-krotny mistrz Szlemów nakłamał we wniosku wizowym. Do tego wyszło na jaw, że zakażony świadomie narażał innych. A przedstawiona przez niego dokumentacja, na podstawie której miał uniknąć szczepień jako ozdrowieniec, wygląda na grubymi nićmi szytą manipulację. „Dziś skorzystałem z moich uprawnień i anulowałem wizę pana Djokovicia. Decyzja została podjęta w interesie publicznym” – napisał w komunikacie minister Alex Hawke. „Pandemia to wyjątkowo trudny czas dla każdego Australijczyka, ale trzymaliśmy się razem i ratowaliśmy ludzkie życia. To czas ogromnych poświęceń i nasze społeczeństwo oczekuje, że będziemy dalej chronić to, co udało się osiągnąć” – dodał premier Scott Morrison.

Prawnicy Novaka Djokovicia oczywiście złożyli natychmiast apelację. Przed sądem odbyła się już wstępna rozprawa. Jeżeli Djoković zostanie deportowany, dostanie również zakaz wstępu do Australii na kolejne 3 lata i bardzo ciężko będzie go uchylić. Miałby wówczas problemy z wjazdem również do innych krajów, m.in. Wielkiej Brytanii, gdzie rozgrywany jest Wimbledon. Jeżeli jednak niedzielny wyrok sądu będzie dla niego korzystny, w poniedziałek Serb zmierzy się ze swoim rodakiem Miomirem Kecmanoviciem w I rundzie Australian Open. - Novak Djoković to jeden z najlepszych tenisistów w historii, ale żaden zawodnik nie jest ważniejszy od całego turnieju. Australian Open będzie wspaniały z Djokoviciem albo bez niego - powiedział Rafael Nadal, wielki rywal Serba.

Novak Djoković i jego żona mają problemy? SZOKUJĄCY artykuł o KRYZYSIE w małżeństwie tenisisty

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze