Daria Abramowicz

i

Autor: ARTUR HOJNY / SE Daria Abramowicz

Przekroczone granice

Pobledliśmy po wyznaniu psycholog Igi Świątek. Przeżywała horror. Wiadomości, od których włos jeży się na głowie

2023-11-28 14:32

Sport od zawsze wywołuje emocje. Zarówno te pozytywne, jak i te negatywne. Niestety duża część kibiców zapomina jednak, że zawodnicy są tylko ludźmi i również mają gorsze chwile, co skutkuje porażkami na arenach. Wówczas sportowcy muszą mierzyć się z hejtem, który nierzadko przekracza granice i dotyka również osób wokół danego zawodnika. Boleśnie przekonuje się o tym psycholog Igi Świątek, Daria Abramowicz.

W dobie szerokiego i powszechnego dostępu do Internetu zjawisko hejtu rozprzestrzeniło się z ogromną prędkością. Anonimowości w sieci dodaje niektórym otuchy i sprawia, że wypisują słowa, których w rzeczywistości nie odważyliby się powiedzieć. Przekonują się o tym sportowcy. Ci po jednym słabszym meczu są niekiedy zasypywani mnóstwem bolesnych i nieprzyjemnych komentarzy. Zwłaszcza w tenisie widać to doskonale, bo niektórzy fani przeżywają również przegraną ze względu na "stracone" pieniądze w zakładach bukmacherskich.

Gdy wypłynęły te wieści o Idze Świątek, musieliśmy przecierać oczy. Nie da się już temu zaprzeczyć, wszystko widać jak na dłoni

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka

Psycholog Świątek dostaje śmiertelne groźby

Na własnej skórze odczuwa to również psycholog Igi Świątek, Daria Abramowicz. - Absolutnie nie mamy bezpośredniego wpływu na to czy jeden, drugi komentarz się pojawi. Do jakiegoś czasu codziennie zdarzał się jakiś jeden wpis, który zgłaszałam. Sama dostaję nawet groźby śmierci, kiedy moja zawodniczka przegrywa mecz - powiedziała w rozmowie z kanałem "Biznes Klasa".

Iga Świątek płaci gigantyczne podatki! Oddaje państwu miliony, Daria Abramowicz zdradza szczegóły

- Jedyne co możemy zrobić - tylko albo aż, to pracować nad czymś, żeby tym zarządzać, z tym sobie radzić, budować swoje przestrzenie, swoje zasoby, żeby konstruktywnie funkcjonować - uważa Abramowicz. - Dobrze, żebyśmy wreszcie skończyli z tą narracją (hejt wynikający z przegranych zakładów bukmacherskich - przyp. red.) . W dzisiejszych czasach hejt opiera się nie tylko o kwestie zakładów bukmacherskich. Jest mnóstwo osób, które ze względu na anonimowość i pewien rodzaj swobody dają sobie prawo do tego nie tylko, żeby posiadać opinię, ale żeby wyrażać tę opinię bezkrytycznie, bezrefleksyjnie. Czasem nawet, żeby zaszkodzić drugiej osobie, co nazywamy "cyberprzemocą" - oceniła psycholog.

Najnowsze