Ponad 80 tysięcy ludzi na meczu tenisa? SZALONY pomysł sternika Realu Madryt!

2019-09-12 18:29 MD
Florentino Perez
Autor: East News Florentino perez

Jak podaje hiszpański dziennik ABC, w głowie Florentino Pereza, włodarza Realu Madryt, zaświtał pomysł o gigantycznej skali. Sternikowi "Królewskich" marzy się zorganizowanie na Santiago Bernabeu meczu tenisowego pomiędzy dwoma wybitnymi tenisistami - Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem. Jeśli by do tego doszło, rekord świata we frekwencji na pojedynku tej dyscypliny sportu zostałby pobity ponad dwukrotnie!

Nadal i Federer to prawdziwe legendy tenisa. Hiszpan oraz Szwajcar są rekordzistami pod względem triumfów w turniejach wielkoszlemowych. Dodatkowo pierwszy z wymienionych tenisistów jest także zagorzałym fanem Realu. I właśnie ten fakt chciałby wykorzystać Perez, któremu marzy się zorganizowanie pojedynku dwójki sławnych sportowców na madryckim stadionie. Miałoby to uświetnić otwarcie obiektu po przebudowie - termin zakończenia prac zaplanowano na jesień 2022 roku.

Tenisiści zdecydowanie nie są zamknięci na organizację tego typu wydarzenia. Co więcej, miało do niego dojść już w 2012 roku, ale wówczas na przeszkodzie stanęła kontuzja Nadala. Z tego powodu Hiszpan opuścił także zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Za 3 lata sytuacja może już jednak wyglądać inaczej. Gdyby pomysł wszedł w życie, a stadion wypełniłby się kompletem ponad 80 tysięcy fanów, stanowiłby to zdecydowany rekord jeżeli chodzi o frekwencję na tenisie.

Póki co najwięcej osób oglądało na żywo mecz tenisowy w 2010 roku. Wówczas w Brukseli zmierzyły się Serena Williams i Kim Clijsters. Znany jednak z pomysłów o szerokim rozmachu Perez chciałby, aby mianem miejsca pobicia tego rekordu stał się właśnie stadion Realu Madryt.