Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Co za pomysł!

Przed Igą Świątek wielkie wyzwanie? Ekspertka nie ma wątpliwości, mówi o szklanym suficie

2022-09-25 19:39

Iga Świątek bez wątpienia jest obecnie największą gwiazdą tenisa wśród kobiet. To sprawia, że pomysły na rozwój dyscypliny wiążą się z jej nazwiskiem. Kończący się w niedzielę męski Laver Cup okazał się być idealną okazją do burzy mózgów. Eksperci wpadli na pomysł, który byłby dla Świątek wielkim wyzwaniem. Ekspertka nie zostawiła wątpliwości i powiedziała o szklanym suficie.

Tegoroczny Laver Cup niespodziewanie stał się prawdopodobnie najważniejszym tenisowym turniejem tego roku. To właśnie w nim Roger Federer zakończył karierę i po raz ostatni pojawił się na korcie. Sceny z jego pożegnania obiegły cały świat, ale nie mogło być inaczej. W końcu buty na kołku zawiesił wybitny tenisista i prawdziwa legenda dyscypliny, a stało się to w otoczeniu największych gwiazd. Puchar Lavera to impreza, w której gracze z Europy rywalizują z Resztą Świata i w tym roku w Londynie pojawiła się cała tenisowa śmietanka. Federer dzielił szatnię z m.in. "Wielką Czwórką" - Rafaelem Nadalem, Novakiem Djokoviciem i Andym Murrayem. Prestiżowa impreza zyskała olbrzymi rozgłos, choć była to dopiero piąta edycja. Dynamiczny format sprawia, że kibice chętnie śledzą te zmagania, co nie umknęło tenisowym ekspertom, którzy od razu pomyśleli o rewolucji w rozgrywkach kobiet.

Roger Federer zalał się łzami. Nie wytrzymał kończąc znakomitą karierę! Wybitny sportowiec już nie wróci na kort

Wzruszające pożegnanie Rogera Federera. Gorzko płakali razem z Nadalem

Przed Igą Świątek wielkie wyzwanie? Ekspertka nie ma wątpliwości

Obserwatorzy Laver Cup zaczęli myśleć o podobnym turnieju w ramach rozgrywek WTA. Obecnie tenisistki nie mają imprezy na kształt Pucharu Lavera, co może się zmienić w przyszłości. Eksperci obecni w Londynie wpadli nawet na pomysł nazwy - Navratilova Cup. Legendarna zawodniczka byłaby idealną patronką, gdyż doskonale łączy Europę z Resztą Świata. Urodziła się w Czechach, a reprezentowała Stany Zjednoczone. Jednak równie ważne byłyby grające tenisistki, wśród których największa rola miałaby przypaść Idze Świątek. W końcu to ona jest zdecydowaną liderką rankingu WTA i najlepszą rakietą świata.

Mężczyzna podpalił się podczas Laver Cup! Przerażające sceny na środku kortu, mrozi krew w żyłach

Roger Federer pożegnał się z kibicami podczas Laver Cup:

Kobiecy Laver Cup mógłby być bardzo ciekawy. Nie wiem tylko, jak damski tenis poradziłby sobie z tym na polu organizacyjnym i jakie byłoby zainteresowanie ze strony kibiców. Jeśli miałaby to pociągnąć Iga Świątek - jako pierwsza rakieta świata - to byłoby to dla niej największe wyzwanie w karierze. Sprawić, by kobiecy tenis wszedł na ten sam poziom co męski, przebić szklany sufit - powiedziała Sport.pl Federica Cocchi z "La Gazzetta dello Sport". 

Sonda
Czy Iga Świątek wygra wszystkie cztery turnieje Wielkiego Szlema?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze