Wimbledon DRABINKA WYNIKI Serena Williams

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP Wimbledon DRABINKA WYNIKI Serena Williams

Serena Williams wygrała Wimbledon 2015

2015-07-11 18:38

Serena Williams wygrała wielkoszlemowy Wimbledon 2015. W finale w dwóch setach pokonała Garbine Muguruzę z Hiszpanii. Dla Amerykanki to trzecie wielkoszlemowe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej okazała się najlepsza w Australian Open i Roland Garros. Ostatnią porażkę na imprezie tego typu zanotowała w ubiegłorocznym... Wimbledonie.

Chociaż Serena Williams była zdecydowaną faworytką finału, to Wimbledon nie padł jej łupem bez wysiłku. Garbine Muguruza, która w półfinale rozprawiła się z Agnieszką Radwańską, postawiła Amerykance naprawdę trudne warunki. Na korcie centralnym zmierzyły się w sobotę tenisistki grające bardzo ofensywnie i siłowo. Wydaje się, że tak właśnie wygląda przyszłość żeńskiego tenisa, a zawodniczki techniczne, jak "Isia" będą miały coraz większe problemy z odnoszeniem sukcesów.

Serena Williams najlepsza na Wimbledonie 2015

Pierwszy set zaczął się bardzo niespodziewanie. Muguruza już w pierwszym gemie przełamała Williams i wydawało się, że urodzona w Caracas zawodniczka może pokrzyżować plany faworytce. Jednak w drugim gemie to ona dała się przełamać i Serena wyrównała stan spotkania. Ostatecznie, po trzech kwadransach, Amerykanka wygrała pierwszą sobotnią partię 6:4.

W drugim secie rozstawiona z numerem pierwszym na tegorocznym Wimbledonie tenisistka prowadziła już 5:1. Jednak Muguruza wróciła z martwych i doprowadziła do stanu 3:5. W dziewiątym gemie przełamała Williams i stanęła przed szansą na remis w drugim secie. Nie wykorzystała jej jednak i Amerykanka wygrała Wimbledon 2015 po godzinie i dwudziestu czterech minutach finałowego meczu.

Serena Williams - Garbine Muguruza 6:4, 6:4