Iga Świątek gra dalej w Indian Wells! Dunka Clara Tauson pokonała w trzech setach!

Autor: AP Iga Świątek gra dalej w Indian Wells! Dunka Clara Tauson pokonana w trzech setach!

2022-03-14 0:37

Świątek - Tauson WYNIK meczu Indian Wells Iga Świątek pokonała Dunkę Clarą Tauson 6:7(3), 6:2, 6:1 i jest już w 1/8 finału turnieju WTA w Indian Wells. 20-letnia Polka i 19-letnia Dunka zagrały ze sobą po raz pierwszy w seniorskim tourze. Nie było to porywające widowisko, a obie panie popełniały dużo błędów. Na szczęście w ostatnich dwóch setach górę wzięło większe doświadczenie Igi Świątek, która zdominowała młodszą rywalkę. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Świątek - Tauson w Indian Wells. Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj.

Świątek - Tauson NA ŻYWO RELACJA LIVE Indian Wells Iga Świątek WYNIK LIVE dzisiaj

Iga Świątek powalczy dzisiaj z Clarą Tauson w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells. Świątek i Tauson zagrały ze sobą ponad 2 lata temu w Zielonej Górze w meczu Polska - Dania w Pucharze Federacji. 17-letnia Iga pokonała wtedy 16-letnią Dunkę 6:3, 7:6, a młodziutka Tauson, świeżo upieczona mistrzyni juniorskiego Australian Open, pokazała się z dobrej strony. Tak relacjonowaliśmy ten mecz. - Jest mniej więcej w moim wieku, ale nie pamiętam, żebyśmy grały ze sobą w czasach juniorskich - powiedziała Świątek o Taoson przed dzisiejszym mecze. Tenisistka z Kopenhagi ma świetne warunki fizyczne (182 cm wzrostu) i duży potencjał, co potwierdza w ostatnich miesiącach, szybko awansując w rankingu (obecnie nr 40). - Wiem, że gra szybko i muszę być gotowa na agresywne uderzenia. Ale o taktyce porozmawiamy potem. Teraz chcę skupić się na sobie i kontynuować pracę, jaką zaczęłam od początku tego roku - stwierdziła Iga Świątek.

Iga Świątek NA ŻYWO Indian Wells Świątek - Tauson WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek jest już teraz faworytką numer 1 do triumfu w Indian Wells. Na wszystkich zrobił wrażenie jej efektowny triumf w Katarze. W Kalifornii jest o co walczyć, mistrzyni zarobi ponad 1,2 mln dol. Iga Świątek ma za sobą ciężki trzysetowy bój z Anheliną Kalininą, który był jak dwa mecze w jednym i z pewnością będzie dla Polki cennym doświadczeniem. Tenisistka z Raszyna na początku miała problemy w trudnych warunkach, przy silnym wietrze. Po słabej grze przegrała seta. Na szczęście potem wzięła się w garść, złapała wiatr w żagle i do końca grała już dobrze. Dwa ostatnie sety były już popisem gry naszej młodej gwiazdy, która potwierdziła wysoką formę. - Byłam trochę rozkojarzona przez te problemy z silnym wiatrem. Musiałam odnaleźć rytm gry i w drugim secie mi się to udało. Cieszę się, że w końcu udało mi się przestawić swoją głową na tryb walki i zachować koncentrację. To było kluczowe - powiedziała Iga Świątek.

Świątek - Tauson RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE Indian Wells Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Bardzo silna fizycznie Clara Tason, podobnie jak Świątek, odnosiła sukcesy jako juniorka. Wygrała juniorski Australian Open. W II rundzie Indian Wells pokonała 6:4, 6:3 Brazylijkę Haddad Maię. Iga Świątek awans wywalczyła po zwycięstwie 5:7, 6:0, 6:1 nad Ukrainką Anheliną Kalininą (nr 50). - Pierwszy mecz w Indian Wells nie był łatwy, ale cieszę się, że znalazłam swój rytm i skupienie. Myślę, że na początku za bardzo koncentrowałam się na warunkach - powiedziała po tym meczu Iga Świątek. A tak Polka zachęca do oglądania dzisiejszego meczu i kibicowania:

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams

\

Świątek - Tauson NA ŻYWO RELACJA ONLINE WYNIK Indian Wells LIVE

Mecz Iga Świątek - Clara Tauson w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells 2022 zostanie rozegrany w niedzielę 13 marca. Początek meczu Świątek - Tauson ok. godziny 20.30-21.30 polskiego czasu (drugi mecz od godz. 20). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Tauson dzisiaj.