Djoković - Ruud O której godzinie finał dzisiaj ATP Finals Gdzie oglądać finał Djoković - Ruud Transmisja TV 20.11

i

Autor: AP Novak Djoković

Pandemia już ich nie rusza

Szokująca zmiana w Australian Open 2023. Jeśli masz COVID-19, to… możesz zagrać w turnieju!

2023-01-09 13:09

Kibice tenisa doskonale pamiętają szokujące chwile sprzed roku, gdy gigantyczne obostrzenia pandemiczne w Australii sprawiły, że przed turniejem Australian Open tenisiści musieli przechodzić dwutygodniową kwarantannę, a słynny Novak Djoković, przeciwnik szczepionek na koronawirusa, był przetrzymywany do czasu wyroku sądowego, a ostatecznie został wydalony. Ile może zmienić rok w sytuacji pandemicznej pokazuje obecny, zaskakujący stosunek australijskich władz do przepisów sanitarnych.

Jeśli chodzi o COVID-19 i grę w pierwszej imprezie wielkoszlemowej 2023 r. w Melbourne, to… wszystko jest dozwolone! Dyrektor turnieju Australian Open Craig Tiley potwierdził, że tenisiści w turnieju, który zaczyna się 16 stycznia, nie będą musieli przechodzić testów na COVID-19 i mogą zostać dopuszczeni do gry, nawet jeśli zarazili się wirusem. To absolutne przeciwieństwo sytuacji sprzed roku, gdy blokowano możliwość występu komukolwiek z podejrzeniem zakażenia. W 2022 roku wprowadzono bańkę antykowidową, przy wjeździe do Australii wymagane było szczepienie, a i tak trzeba było potem odbębnić kwarantannę.

Iga Świątek zmagała się z okropnym bólem. Jej ojciec wyjawił prawdę, tragedia była o włos

To dlatego Novak Djoković, 21-krotny zwycięzca turniejów Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, nie został wtedy wpuszczony i został deportowany z powodu niejednoznacznych zapisów dotyczących szczepień.

Tiley stwierdził, że zmiana odzwierciedla sposób, w jaki Australia podchodzi do wirusa w 2023 roku. – Chcemy śledzić to, co dzieje się obecnie w społeczności – powiedział Tiley. – Poszliśmy o krok dalej, wydając zalecenie dotyczące trzymania się z daleka, gdy jesteś chory. Nasz personel medyczny będzie nadal to monitorował, również indywidualnie z zawodnikami. Wyjaśniliśmy graczom, a także naszemu personelowi, że jeśli ktoś źle się czuje, powinien zostać w domu – dodał Tiley. Nie ma jednak żadnego zakazu występu, nawet jeśli tenisista jest zakażony.

Siostra Igi Świątek nie wytrzymała. Popłakała się na Gali Mistrzów Sportu, uleciały z niej wszystkie emocje

– Potencjalnie znajdą się w gronie uczestników tacy, którzy będą grać, mając COVID-19 – nie ukrywa Tiley.

Od razu przypomniano niedawny przykład krykiecisty z Australii Matta Renshawa. Zagrał w meczu przeciwko RPA w Sydney, mimo zarażenia się wirusem. Pozostał odizolowany od reszty zespołu poza boiskiem, dopóki nie zaliczył trzech negatywnych testów.

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze