Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

historyczne zdjęcie

Tata Igi Świątek ukrywał to przed córką. Jej reakcja na niespodziankę obiegła cały świat

2024-05-23 8:40

Iga Świątek przygotowuje się do walki o czwarty tytuł na wielkoszlemowych Rolandzie Garrosie. Do tej pory Polka wygrywała tam w 2020, 2022 i 2023 roku. Z pewnością szczególny był drugi triumf, gdy pokonała Coco Gauff 6:1, 6:3 i sięgnęła po swój drugi wielkoszlemowy tytuł - było to wówczas przedłużenie jej najlepszej serii zwycięstw i podkreślenie, że wygrana w 2020 roku absolutnie nie była przypadkowa. Zdjęcia po tamtym wygranym finale Rolanda Garrosa obiegły cały świat, a szczególnie jedno, gdy zszokowana Iga Świątek zobaczyła, że przez całe spotkanie dopingował ją Robert Lewandowski. Okazuje się, że zdziwienie tenisistki było jak najbardziej autentyczne, a wszystko za sprawą taty i całego sztabu.

Rok 2022 był absolutnie wyjątkowy dla Igi Świątek. To wtedy została liderką światowego tenisa, po raz drugi wygrała wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, a później także US Open, pokazując, że nie tylko na mączce może wygrywać najważniejsze tytułu. Jej dominacja w kobiecym tenisie była już bardzo wyraźna po wygraniu French Open, a dowodem tego był ranking WTA, gdzie Polka zgromadziła wówczas dwa razy więcej punktów, niż druga tenisistka w stawce! Dla raszynianki zwycięstwo w Roland Garros, gdzie triumfowała po raz pierwszy w 2020 roku, miało szczególne znaczenie, co widać było na ceremonii wręczenia trofeum. Tuż po meczu doszło też do niezwykle ciekawej sytuacji, która przeszła do historii polskiego sportu, gdy Iga Świątek poszła dziękować swojemu sztabowi za cały turniej i zobaczyła, że siedząc tuż nad jej boxem cały mecz oglądał także Robert Lewandowski. Zdjęcie, które ukazało ten moment, obiegło cały świat, a nieco później tata Igi Świątek wyjaśnił w rozmowie z TVP Sport, skąd wzięło się tak duże zdziwienie na twarzy córki.

Radwańska może jedynie złapać się za głowę po tym, co wyprawia Iga Świątek. To zestawienie wiele wyjaśnia. Aż nieprawdopodobne!

Iga Świątek zrobiła wielkie oczy, gdy zobaczyła Lewandowskiego. O niczym nie wiedziała

Zdjęcie, jak Iga Świątek jest całkiem zaskoczona obecnością Roberta Lewandowskiego, szybko wryło się w pamięć polskich kibiców. Tuż po publikacji stało się podstawą do stworzenia niezliczonych przeróbek oraz memów. Zdziwienie na twarzy Igi Świątek było całkiem autentyczne, co już wówczas w rozmowie z TVP Sport wyjaśnił tata Igi Świątek. Tomasz Świątek przyznał, że on oraz sztab wiedzieli wcześniej o przyjeździe Lewandowskiego, ale ukryli ten fakt przed zawodniczką.

Na jaw wyszła prawda o relacjach Igi Świątek z mamą. Mocno ograniczony kontakt, w taki sposób gratuluje córce sukcesów

 – Zamienili słowo, ale po takim meczu Iga nie ma czasu wolnego. Tak naprawdę była zwolniona z obowiązków po 21:00. Miała zobowiązania medialne czy aktywacje z organizatorami. To nie jest tak, że po spotkaniu bierze prysznic i jest wolna. Wiem, że chwilkę porozmawiali. To zdziwienie na jej twarzy wzięło się z tego, że nie wiedziała o obecności Roberta. Sztab był tego świadomy, ale nie mówiliśmy jej o tym, żeby nie budzić niepotrzebnych, dodatkowych emocji, które wcale by jej nie pomogły – wyjaśniał decyzję sztabu Tomasz Świątek.

Obecnie Iga Świątek ma już na koncie 4 tytuły wielkoszlemowe i przygotowuje się do drugiej z rzędu obrony trofeum w Rolandzie Garrosie. W trakcie dwóch lat, które minęły od tamtego wydarzenia, sporo się zmieniło, bowiem Iga Świątek to już światowa marka, która podpisuje kolejne umowy z popularnymi firmami z całego globu. Z kolei blask Lewandowskiego, który wówczas przechodził z Bayernu do Barcelony jako jedna z gwiazd futbolu, mocno przygasł.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Ekspert o zwycięstwie Igi Świątek
Listen to "Iga Świątek, Robert Lewandowski. Król i królowa Polski" on Spreaker.
Najnowsze