SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Półmaratończyk oszustwo przypłacił życiem. Tragedia w chińskim Xiamen

Półmaratończyk oszustwo przypłacił życiem. Tragedia w chińskim Xiamen

19.12.2016, godz. 16:57
Bieg w Xiamen
foto: EAST NEWS

Podczas półmaratonu w chińskim Xiamen doszło do wielkiej tragedii. Kilka kilometrów przed metą jeden z zawodników zasłabł i upadł na trasie. Jego życia nie udało się uratować i występ w biegu przypłacił śmiercią. Jak się okazuje, biegacz nie był zgłoszony do zawodów i wystąpił w nich w wyniku oszustwa.

O całej sprawie poinformowała chińska agencja prasowa Xinhua. Kilka dni po zawodach oszustwo wyszło na jaw. Organizatorzy półmaratonu w Xiamen podejrzewają, że mężczyzna, który na cztery i pół kilometra przed metą zasłabł, kupił numer startowy. - Handel numerami jest zabroniony, ale proceder jest bardzo trudny do wykrycia - zdradził jeden z członków komitetu organizacyjnego. Media podają, że motywem oszustwa mogło być zdobycie przez kandydatów na studia dodatkowych punktów przed egzaminami wstępnymi.

Choć Chińczycy coraz chętnie biorą udział w ulicznych biegach, to półmaraton w Xiamen od lat budzi kontrowersje. W 2010 roku podczas imprezy zdyskwalifikowano ponad trzydzieści osób za posiadanie kilku czipów startowych oraz pokonanie części trasy miejskim autobusem. Tegoroczna śmierć uczestnika w wyniku zawału serca to najbardziej tragiczne wydarzenie podczas tego biegu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: