SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Bartosz Jurecki powiedział dość. Obrotowy skończył reprezentacyjną karierę

Bartosz Jurecki powiedział dość. Obrotowy skończył reprezentacyjną karierę

25.08.2016, godz. 09:28
bartosz jurecki
bartosz jurecki foto: Super Express

Bartosz Jurecki po ponad dziesięciu latach gry z orzełkiem na piersi postanowił, że zakończy reprezentacyjną karierę. "Szreku" żałuje, że na koniec gry w biało-czerwonych barwach nie udało mu się wygrać medalu igrzysk olimpijskich, ale jest szczęśliwy, że przez tyle lat mógł dawać kibicom mnóstwo radości.

Bartosz Jurecki postanowił zakończyć karierę w reprezentacji Polski po meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zmęczeni po heroicznym boju z Danią w półfinale biało-czerwoni ulegli Niemcom i do kraju wrócili bez krążków na szyjach. - Zakończyłem swoją przygodę z reprezentacją Polski. Szkoda, że nie udało się przywieźć medalu. Widocznie tak miało być. Jestem dumny, że przez tyle lat mogłem grać z orzełkiem na piersi - powiedział obrotowy.

- Jestem też dumny z siebie, bo nikt nie zarzuci mi braku zaangażowania. Zawsze dawałem z siebie sto procent - dodał 37-latek. Starszy z braci Jureckich w drużynie narodowej grał od 2004 roku. Przez ponad dziesięć lat gry w biało-czerwonych barwach wywalczył trzy medale mistrzostw świata i wystąpił dwukrotnie na igrzyskach olimpijskich. Zgarniał także wyróżnienia indywidualne - na mundialu w Katarze został wybrany do najlepszej drużyny turnieju.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: