SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty piłka ręczna Wspaniały gest trenera Vive Tauronu Kielce. Oddał medal Ligi Mistrzów na rzecz chorego

Wspaniały gest trenera Vive Tauronu Kielce. Oddał medal Ligi Mistrzów na rzecz chorego

28.09.2016, godz. 13:00
Tomasz Strząbała
foto: dlatomka.pl

Tomasz Strząbała to bez wątpienia wielki i silny człowiek. Jakiś czas temu asystent Tałanta Dujszebajewa na ławce trenerskiej Vive Tauronu Kielce zmagał się z nowotworem. Swoją walkę wygrał i chce pomagać innym. Postanowił, że medal za wygranie Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie przekaże na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie ojca młodego szczypiornisty mistrzów Polski.

Licytacja medalu przekazanego przez Tomasza Strząbałę odbędzie się w najbliższą sobotę przy okazji spotkania Ligi Mistrzów, w którym kielczanie zmierzą się w Hali Legionów z IFK Kristianstad. W przerwie licytować będzie mógł każdy kibic, zasiadający na trybunach obiektu przy ulicy Bocznej. "Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na leczenie Pana Dariusza Bulskiego, taty Jakuba - młodego zawodnika naszego klubu" - poinformowano na oficjalnej stronie Vive Tauronu Kielce.

"Pan Dariusz zmaga z poważną chorobą - nowotworem złośliwym trzustki. Jedyną formą leczenia jest obecnie kosztowna kuracja lekiem NAB-PAKLITAKSEL w Warszawie. Koszt kuracji wynosi 12 000 złotych i musi trwać minimum pół roku" - napisano dalej. Sytuacji tego człowieka nikt nie mógł zrozumieć lepiej niż asystent Tałanta Dujszebajewa. Na początku tego roku Tomasz Strząbała wygrał walkę z nowotworem. Podkreślił jednak po pewnym czasie, że ze swoim organizmem będzie rywalizował do końca życia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: