SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów i Resovia zagrają w lidze... rosyjskiej?!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów i Resovia zagrają w lidze... rosyjskiej?!

09.02.2017, godz. 12:11
Benjamin Toniutti, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
foto: EAST NEWS

Rosjanie wpadli na szalony pomysł! Ich ligowa siatkówka przeżywa mocny regres, dlatego wsparcia szukają w... Polsce. Podobno nasze kluby otrzymały już propozycję, by występować w rozgrywkach na wschodzie. Nie można więc wykluczyć, że takie potęgi rodzimej siatkówki jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów czy Resovia niedługo regularnie będą stawać w szranki z Rosjanami.

O rewolucyjnym pomyśle Rosyjskiego Związku Siatkarskiego poinformował portal life.ru. Według redaktorów tej witryny władze chcą ratować ligę, która zmaga się z wielkimi problemami zarówno natury finansowej, jak i sportowej. W tamtejszych rozgrywkach istnieją w zasadzie tylko Zenit Kazań i Biełogorje Biełgorod. Pozostałe ekipy są potężnie zadłużone i nie są w stanie nawiązać poważnej rywalizacji. Rosjanie uważają, że sytuację może uratować sięgnięcie po siatkarskie potęgi zza granicy.

Wśród potencjalnych zespołów, mogących podnieść poziom ligi, wymienia się również polskie. I to zarówno męskie, jak i żeńskie. Najprawdopodobniej władze siatkówki w Rosji będą chciały sięgnąć po czołowe drużyny. Niewykluczone więc, że do rozmów usiądą z przedstawicielami takich klubów, jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów czy Asseco Resovia. Wśród pań posiłki poszukiwane są także w Azerbejdżanie i Chinach.

To nie pierwszy tego typu pomysł tamtejszych działaczy. W latach 2011-2014 w rozgrywkach mężczyzn występowały ekipy z Ukrainy (Lokomotiw Charków) oraz Białorusi (Szachtior Soligorsk i Stroitiel Mińsk). Wtedy idea nie przetrwała długo. Po niedługim czasie Ukraińcy musieli wycofać się z powodu sytuacji politycznej, a Białorusini nie radzili sobie sportowo.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: