MŚ w Lahti: Jan Ziobro. Człowiek walczący

2017-02-23 18:53

Jan Ziobro podczas MŚ w Lahti stanie przed szansą na zdobycie drugiego w karierze medalu na imprezie tej rangi. Największe szanse ma oczywiście w zawodach drużynowych. Jest jednak jedno "ale". 26-latek musi najpierw wywalczyć miejsce w składzie Polski na konkurs. Jego głównym konkurentem jest Dawid Kubacki.

Jan Ziobro to jeden z tych zawodników, którzy znajdują się w ścisłej czołówce najlepszych polskich skoczków. 26-latek urodzony w Rabce-Zdroju pokazuje dość równą formę i dzięki temu wciąż liczy się w walce o miejsce w składzie biało-czerwonych na konkurs drużynowy podczas MŚ w Lahti. Byłaby to dla niego szansa na drugi w historii krążek w tego typu imprezie. Na indywidualny sukces ze strony Ziobry raczej nie ma co liczyć, ale dlaczego nie mielibyśmy się miło zaskoczyć?

Pierwszy, i jak dotąd jedyny, medal mistrzostw skoczek WKS-u Zakopane zdobył przed dwoma laty. W Falun znalazł się w składzie drużyny, która na dużej skoczni zdobyła brąz. W swojej karierze ma także jeden triumf w zawodach Pucharu Świata. Ziobro sensacyjnie triumfował 21 grudnia 2013 roku w Engelbergu.

Dzień po premierowym zwycięstwie w PŚ 26-latek zajął trzecie miejsce w szwajcarskim konkursie, w którym najlepszy okazał się Kamil Stoch. Podczas imprezy roku w Finlandii na pewno zobaczymy go w kwalifikacjach konkursów indywidualnych na normalnej i dużej skoczni. Eliminacje powinien przejść bez trudu. Zagadką pozostaje jego udział w zawodach drużynowych. O czwarte miejsce w ekipie biało-czerwonych wciąż walczy z Dawidem Kubackim.

Skoczkowie MŚ w Lahti rozpoczną od kwalifikacji na normalnym obiekcie (HS 100), które odbędą się w piątek 24 lutego. Dzień później czeka nas pierwsza walka o medale. Drugi konkurs indywidualny zaplanowano na czwartek 2 marca. Wtedy zawodnicy rywalizować będą na dużym obiekcie.