Kamil Stoch

Autor: Marek Zieliński/Super Express Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle

PŚ w Willingen: Andreas Wellinger pofrunął po zwycięstwo. Kamil Stoch piąty

2017-01-29 18:12

Andreas Wellinger przerwał dominację Kamila Stocha w Pucharze Świata! Niemiecki skoczek wygrał niedzielny konkurs indywidualny na skoczni w Willingen, pokonując Stefana Krafta i Manuela Fettnera. Najlepszy polski skoczek zajął tym razem piąte miejsce.

Niedzielny konkurs miał jednego reżysera. Wiatr. Nieprzewidywalne podmuchy pod narty jednych zawodników niosły w stronę czołówki, a innych spychały na dalekie miejsca. Tak jak Macieja Kota, piątego zawodnika klasyfikacji Pucharu Świata, który po pierwszej serii zajmował dopiero 25. lokatę. W drugiej nasz orzeł awansował jednak znacznie i skończył zawody na 13. pozycji. Odrobinę niżej niż Piotr Żyła (miejsce 10.), a minimalnie wyżej niż Dawid Kubacki, Jan Ziobro (odpowiednio 14. i 15. miejsce).

Najlepszy z naszych znowu był natomiast Kamil Stoch. Polak po czterech kolejnych triumfach w PŚ tym razem skończył zawody na piątym miejscu. Przegrał z Andreasem Wellingerem, Stefanem Kraftem, Manuelem Fettnerem oraz Danielem Andre Tande. Zdecydowanie słabiej spisał się natomiast Domen Prevc. Słoweniec po dwóch słabych próbach skończył całe zawody dopiero na 25. miejscu i powoli traci kontakt z czołówką Pucharu Świata.