SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Eugenie Bouchard: Maria Szarapowa to OSZUSTKA! Nie powinna już grać

Eugenie Bouchard: Maria Szarapowa to OSZUSTKA! Nie powinna już grać

27.04.2017, godz. 10:30
Eugenie Bouchard
Eugenie Bouchard foto: Eastnews

Powrót Marii Szarapowej na kort wzbudza wśród innych tenisistów duże emocje, ale tak ostre słowa jeszcze nie padły. - Ona jest oszustką! Nie powinna już dostać drugiej szansy i wrócić do sportu - powiedziała o Rosjance Eugenie Bouchard, kanadyjska tenisistka, finalistka Wimbledonu 2014. To kolejny głos krytykujący decyzję organizatorów turniejów przyznających Szarapowej "dzikie karty".

- Uważam, że to nie w porządku - powiedziała Genie Bouchard, pytana, czy wracająca po dyskwalifikacji za doping Maria Szarapowa powinna dostawać "dzikie karty". - Dla mnie ona jest oszustką. Uważam, że żaden oszust niezależnie od tego, jaka to dyscyplina sportu, nie powinien mieć prawa powrotu. To po prostu nie w porządku w stosunku do innych sportowców, którzy postępują słusznie i nie łamią zasad. WTA wysyła zły sygnał młodym zawodnikom: możecie oszukiwać, a my i tak przywitamy was potem z otwartymi ramionami - dodała Kanadyjka, która jako młoda dziewczyna była wielką fanką Szarapowej, ale potem dystansowała się od Rosjanki.
Maria Szarapowa po 15 miesiącach dyskwalifikacji za doping w środę wróciła do rywalizacji. W I rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie pokonała 7:5, 6:3 Włoszkę Robertę Vinci. W czwartek w II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Jekateriną Makarową, pogromczynią Agnieszki Radwańskiej.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: