SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Marcin Wrzosek. Żółtodziób w federacji żądny mistrzostwa

KSW 37: Marcin Wrzosek. Żółtodziób w federacji żądny mistrzostwa

30.11.2016, godz. 02:30
Marcin Wrzosek
Marcin Wrzosek foto: Tomasz Radzik/Super Express

Na gali KSW 37 w Krakowie Marcin Wrzosek stanie przed życiową szansą. W swojej drugiej walce dla największej polskiej federacji mieszanych sztuk walki będzie miał możliwość zdobycia pasa mistrzowskiego w kategorii piórkowej. Jego rywalem 3 grudnia będzie znacznie bardziej obyty w KSW Artur Sowiński.

Choć Marcin Wrzosek w zawodowym MMA zadebiutował w 2011 roku, to na pierwsze starcie w federacji KSW czekał aż do maja tego roku. W trójmiejskiej Ergo Arenie 29-latek pokonał w walce wieczoru Filipa Wolańskiego, odnosząc jedenaste zwycięstwo w karierze. Tym samym dostał szansę na rywalizację o pas mistrzowski kategorii piórkowej, który dzierży Artur Sowiński.

Jeśli Wrzosek pokona "Kornika", to drogę do tytułu przebędzie w ekspresowym wręcz tempie. Faworytem wydaje się być obrońca mistrzostwa. Wrzosek może swojej szansy upatrywać w tym, że Sowiński nie wygrywa ostatnio przed czasem. Może być więc łatwo zaskoczyć obecnego króla wagi piórkowej KSW. Gala w Krakowie zapowiada się emocjonująco. Relacja NA ŻYWO z KSW 37 na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: