Josue, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Josue

Piątkowy szlagier PKO BP Ekstraklasy

Legia – Górnik: Typy bukmacherskie. Kursy. Kto górą w ligowym klasyku?

2022-08-16 20:58

Legia Warszawa – Górnik Zabrze typy i kursy. Choć mecze Legii z Górnikiem nie decydują już o losach tytułów mistrzowskich, ciężar gatunkowy tych spotkań wciąż jest niezwykle wysoki. Nie inaczej będzie w najbliższy piątek, gdy oba te zespoły zmierzą się przy Łazienkowskiej. Czy zdaniem TOTALbet legioniści będą w stanie zwyciężyć po raz trzeci z rzędu? A może tym razem to goście z Zabrza okażą się lepsi? Legia Warszawa – Górnik Zabrze typy bukmacherskie.

Początek sezonu nie był w wykonaniu legionistów zbyt udany, ale wygląda na to, że w ostatnich tygodniach powoli zaczynają oni powracać na właściwe tory. Po bolesnej porażce z Cracovią (0:3) podopieczni Kosty Runjaicia odnieśli dwa kolejne zwycięstwa i trzeba w tym momencie podkreślić, że były to wygrane w pełni zasłużone. Najpierw zespół ze stolicy pokonał przed własną publicznością Piasta Gliwice (2:0), który przez 90 minut nie był w stanie oddać choćby jednego celnego strzału na bramkę Kacpra Tobiasza. Tydzień później w ligowym klasyku Legia pokonała natomiast na wyjeździe Widzew Łódź (2:1). W tym przypadku dobrym prognostykiem może być zwłaszcza pierwsza odsłona spotkania, którą warszawianie zdominowali w sposób kompletny. Po zmianie stron było już nieco gorzej, ale ostatecznie udało się dowieźć wygraną do końcowego gwizdka. Trzy punkty zdobyte z odwiecznym rywalem sprawiły, że po pięciu kolejkach „Wojskowi” mają na koncie 10 pkt i zajmują w tabeli PKO BP Ekstraklasy czwarte miejsce. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i przy Łazienkowskiej już ostrzą sobie zęby na kolejne zwycięstwo – tym razem w domowym starciu z Górnikiem Zabrze. Zdaniem TOTALbet jest zresztą spora szansa na taki rozwój wypadków, wg bukmachera faworytem będą bowiem gospodarze.

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1

Minione lata także sugerują, że Górnikowi będzie piekielnie trudno wywieźć ze stolicy jakiekolwiek punkty. Dość powiedzieć, że w XXI wieku zabrzanie przyjeżdżali na Łazienkowską 21 razy i tylko raz udało im się odnieść zwycięstwo! Do tego doszły skromne cztery remisy oraz aż siedemnaście porażek. Ku pokrzepieniu serc, jedyna wygrana miała miejsce całkiem niedawno. Niespełna dwa lata temu – we wrześniu 2020 roku – górnicy dali w Warszawie prawdziwy koncert, zwyciężając ostatecznie 3:1. Łupem bramkowym podzielili się wówczas Alex Sobczyk, Bartosz Nowak oraz Jesus Jimenez, a honorowego gola dla gospodarzy strzelił Bartosz Slisz. Zabrzańscy fani z pewnością liczą na powtórkę z rozrywki, bezstronni kibice z pewnością chcieliby natomiast zobaczyć taki mecz jak maju tego roku, kiedy po prawdziwym gradobiciu bramek Legia zwyciężyła 5:3. Dwukrotnie do siatki zabrzan trafiał wtedy Patryk Sokołowski, a po jednej sztuce dołożyli Paweł Wszołek, Josue oraz w/w Slisz, który najwyraźniej upodobał sobie starcia z tym rywalem. Dla pokonanych dublet ustrzelił Krzysztof Kubica, a jedno trafienie dołożył Lukas Podolski. Choć wydaje się, że powtórzenie tego rezultatu jest niemal niemożliwe, zwycięstwo gospodarzy jest wg TOTALbet dość prawdopodobne. Bukmacher za każdą złotówkę postawioną na wygraną „Wojskowych” płaci bowiem 1.82 zł. Potencjalny triumf Górnika „wyceniono” natomiast na 4.26.

Kursy TOTALbet:

  • Wynik meczu:

Legia – 1.82                      remis – 3.75                      Górnik – 4.26

  • Podwójna szansa:

1/X – 1.24                          1/2 – 1.28                          X/2 – 1.89

  • Legia strzeli gola:

tak – 1.16                          nie – 4.54

  • Górnik strzeli gola:

tak – 1.44                          nie – 2.58

  • Total – suma goli w meczu:

poniżej 0.5 – 9.20            powyżej 0.5 – 1.04         

poniżej 1.5 – 3.72            powyżej 1.5 – 1.25

poniżej 2.5 – 1.96            powyżej 2.5 – 1.79

poniżej 3.5 – 1.38            powyżej 3.5 – 2.91

poniżej 4.5 – 1.13            powyżej 4.5 – 5.31

poniżej 5.5 – 1.04            powyżej 5.5 – 9.26

Podane kursy mogą ulec zmianie.

Pełna oferta dotycząca meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze dostępna jest W TYM MIEJSCU

Listen to "SuperSport" on Spreaker.

Artykuł sponsorowany przez TOTALbet. TOTALbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze