Tour de Pologne

i

Autor: AKPA

Tour de Pologne

Cios w Putina wymierzony podczas Tour de Pologne. Jasny przekaz do prezydenta Rosji

2022-08-05 18:40

Tour de Pologne 2022 przyniosło wiele emocji. Jak zwykle zmagania śledziło wielu kibiców nie tylko w telewizji, ale także na każdym z etapów. Ostatni z nich prowadził ze Skawiny do Krakowa i to właśnie na tej trasie fani postanowili wypisać na asfalcie antywojenne hasła. Nie zabrakło także niezwykle „życzliwego” przekazu dla Władimira Putina, odpowiedzialnego za rozpoczęcie krwawej inwazji na Ukrainę.

Na przełomie lipca i sierpnia 2022 odbyła się 79. edycja Tour de Pologne. Słynny wyścig przyciągnął wielu znanych zawodników, ale pozwolił pokazać się także tym mniej słynnym. Swoje zrobili również kibice, którzy jak zwykle licznie pojawili się na trasie. Jednym z typowych zachowań fanów jest ozdabianie trasy różnymi napisami, które widać podczas transmisji. Trudno się dziwić, że tym razem pojawiły się także antywojenne hasła, mające na celu wesprzeć broniącą się przed rosyjską inwazją Ukrainę. Oberwał także prezydent Rosji, Władimir Putin.

Horror na Tour de Pologne. Obrazki wywołują ciarki, kolarz mocno poturbowany po dramatycznym upadku

Prosty przekaz do Putina na Tour de Pologne

Krótkie wiadomości wypisane na asfalcie to w kolarstwie żadna nowość. Nierzadko fani decydują się na różne humorystyczne zdania, ale tym razem było inaczej. Na Tour de Pologne 2022 w miejscowości Zagacie pojawiły się napisy skierowane przeciwko Putinowi i wojnie prowadzonej przez Rosję przeciwko Ukrainie.

Całość uwiecznił dziennikarz Wirtualnej Polski Maciej Kmita. Jeden z napisów to „Stop war” w barwach Ukrainy, a drugi to skierowany przekaz wprost do prezydenta Rosji – „f**k Putin” czyli „j***ć Putina”.

Tour de Pologne 2022

i

Autor: Zrzut Ekranu / Twitter | Maciej Kmita Tour de Pologne 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze