Kwiatkowski opadł z sił! Nie pojedzie na mistrzostwach świata!

2019-09-17 14:35 Waldek Zawołowicz
Michał Kwiatkowski
Autor: East News Michał Kwiatkowski

Mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski (29 l.) stracił mistrzowską formę, wciąż nie może się pozbierać po występie na Tour de France i w związku z tym zrezygnował z występu w mistrzostwach świata w Anglii (22-29 września).

Zanosiło się na to od jakiegoś czasu. Zdrowie byłego mistrza świata nie pozwoliło wspomóc kolegów z reprezentacji. Trener kadry na mistrzostwa świata, Piotr Wadecki liczył się taką decyzją kolarza.

- Zbyt wielki mam szacunek do tych barw i tego orzełka, by jechać na MŚ 2019. Po Tour de France mówiłem, że mój organizm woła o solidną przerwę. Bez półśrodków. Od tamtej pory nie gonię wyniku. Bardzo tego potrzebowałem – napisał na facebooku Kwiatkowski.

Kwiatkowski z tego powodu nie przyjechał na Tour de Pologne. Kolarz chciał odpoczął od startów. Po Tour de France próbował odzyskać formę w Kanadzie. Jednak w wyścigu dookoła Quebecku zajął dalekie 119 miejsce, a w Montrealu zrezygnował z jazdy. Wiele wskazuje, że Kwiato w tym roku w ogóle już nie wsiądzie na rower.
W tej sytuacji na mistrzostwach świata w angielskim Yorkshire do walki o zwycięstwo poprowadzi nas brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro 2016, Rafał Majka (30 l.), który zajął wysokie szóste miejsce na Vuelta a Espana.

W tej sytuacji na mistrzostwach świata w Yorkshire do walki o zwycięstwo poprowadzi Polaków brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro 2016, Rafał Majka (30 l.).

Najnowsze