Świeczka, znicz

i

Autor: East News

Ogromna tragedia na trasie wyścigu Ślężański Mnich. Zginał 49-letni kolarz, policja ustala przyczyny wypadku

2021-05-02 15:21

Tradycją jest, że impreza w Sobótce inauguruje sezon kolarski w Polsce. Niestety, w tym roku fatalne warunki pogodowe przyczyniły się do tego, że w trakcie wydarzenia doszło do ogromnej tragedii. W trakcie amatorskiego wyścigu jeden z kolarzy upadł i po zderzeniu z betonową przeszkodą poniósł śmierć. Dalszą część imprezy odwołano, a policja rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić czy nie doszło do naruszeń podczas organizowania imprezy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kolarz stracił panowanie nad rowerem na śliskiej nawierzchni, wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Teraz policja i prokuratura poprowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. Informacje o tragicznym zdarzeniu w rozmowie z PAP przekazała Aleksandra Biedrzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji. - Mężczyzna miał 49 lat. Pozostałe wyścigi zostały odwołane. Będziemy teraz sprawdzać przygotowanie imprezy i wiele innych czynników – powiedziała Biedrzycka.

Tomasz Adamek tańczy na weselu swojej córki

Warunki atmosferyczne na Dolnym Śląsku są w niedzielę fatalne – cały czas pada deszcz, wieje mocny wiatr i jest zimno. Decyzją organizatorów po tragedii z udziałem 49-letniego kolarza-amatora reszta imprezy, w tym wyścigi elity, zostały odwołane. Tradycyjnie impreza w Sobótce inauguruje krajowy sezon kolarski.

Maja Włoszczowska nie schodzi z podium. Hiszpania dobrze służy polskiej kolarce

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze