Ogromna tragedia na trasie wyścigu Ślężański Mnich. Zginał 49-letni kolarz, policja ustala przyczyny wypadku

2021-05-02 15:21 Piotr Mika PAP
Świeczka, znicz
Autor: East News

Tradycją jest, że impreza w Sobótce inauguruje sezon kolarski w Polsce. Niestety, w tym roku fatalne warunki pogodowe przyczyniły się do tego, że w trakcie wydarzenia doszło do ogromnej tragedii. W trakcie amatorskiego wyścigu jeden z kolarzy upadł i po zderzeniu z betonową przeszkodą poniósł śmierć. Dalszą część imprezy odwołano, a policja rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić czy nie doszło do naruszeń podczas organizowania imprezy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kolarz stracił panowanie nad rowerem na śliskiej nawierzchni, wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Teraz policja i prokuratura poprowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. Informacje o tragicznym zdarzeniu w rozmowie z PAP przekazała Aleksandra Biedrzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji. - Mężczyzna miał 49 lat. Pozostałe wyścigi zostały odwołane. Będziemy teraz sprawdzać przygotowanie imprezy i wiele innych czynników – powiedziała Biedrzycka.

Tomasz Adamek tańczy na weselu swojej córki

Warunki atmosferyczne na Dolnym Śląsku są w niedzielę fatalne – cały czas pada deszcz, wieje mocny wiatr i jest zimno. Decyzją organizatorów po tragedii z udziałem 49-letniego kolarza-amatora reszta imprezy, w tym wyścigi elity, zostały odwołane. Tradycyjnie impreza w Sobótce inauguruje krajowy sezon kolarski.

Maja Włoszczowska nie schodzi z podium. Hiszpania dobrze służy polskiej kolarce

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze