Pani minister śmigała jak szalona na torze kolarskim

2020-07-01 16:01 Marek Żochowski
Kolarstwo torowe, tor Pruszków, Danuta Dmowska Andrzejuk, minister sportu
Autor: Piotr Kucza/FotoPyK Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk spróbowała sił na torze kolarskim

To był trening, jakiego wcześniej nikt nie przeprowadzał. Specjalistka od szermierki uczyła kolarki jak posługiwać się bronią białą, a w rewanżu otrzymała lekcję śmigania po torze. W efekcie minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk obejrzeliśmy w nietypowej akcji na dwóch kółkach.

W związku z obchodami stulecia polskiego kolarstwa szefowa resortu gościła na torze kolarskim w Pruszkowie. Po konferencji prasowej zorganizowano interdyscyplinarny trening. Pani minister pierwszy raz jeździła na pruszkowskim obiekcie. Po zajęciach z jazdy na rowerach, Dmowska-Andrzejuk, w przeszłości szermiercza mistrzyni świata, udzieliła lekcji fechtunku reprezentantkom Polski w kolarstwie, Urszuli Łoś i Marlenie Karwackiej.

Tour de Pologne 2020 bez publiczności na starcie i mecie

Super Sport 30 VI - B

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ambasadorami jubileuszu 100-lecia polskiego kolarstwa zostali najwięksi mistrzowie, na czele z dwukrotną medalistką olimpijską, mistrzynią świata Mają Włoszczowską. Listę współtworzą: trzykrotna mistrzyni świata na torze, Katarzyna Pawłowska i zwycięzca Pucharu Świata w sprincie, Mateusz Rudyk oraz twórcy sukcesów z lat 80. – Lech Piasecki i Czesław Lang. Ten ostatni rozsławia polskie kolarstwo, organizując największe sportowe wydarzenie w kraju, Tour de Pologne. Tegoroczna edycja TdP odbędzie się na początku sierpnia.

Kolarstwo torowe, tor Pruszków, Danuta Dmowska Andrzejuk, minister sportu
Autor: Piotr Kucza/FotoPyK Reprezentantki Polski sprawdziły kolarską formę pani minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk
Najnowsze