Znana lekkoatletka KOŃCZY karierę. DUŻE zaskoczenie!

2020-12-18 13:20 PSt
Sztafeta 4x400 - Aniołki odleciały
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Sztafeta 4x400 - Aniołki odleciały

Spore poruszenie wywołał niedawny wpis Justyny Saganiak na jednym z portali społecznościowych. Polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki, ogłosiła bowiem zakończenie swojej sportowej kariery. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że zawodniczka ma dopiero 25 lat!

Saganiak w ostatnich latach była jedną z wyróżniających się polskich zawodniczek. Jej koronną dyscypliną, w której zdobywała m.in. medale mistrzostw Polski, był bieg na 400 metrów przez płotki. Zawodniczka brała także udział w mistrzostwach Europy, zarówno w hali jak i na otwartym stadionie. Ma również za sobą występy na mistrzostwach świata sztafet. Choć niedawno skończyła dopiero 25 lat, w środę późnym wieczorem postanowiła zakomunikować o zakończeniu lekkoatletycznej kariery.

Lewandowski może zarobić FORTUNĘ za zdobycie tytułu piłkarza roku! Jest jedno "ALE"

„It’s time to say goodbye. To koniec mojej zawodniczej kariery. Po 12 latach - połowie mojego życia pora się pożegnać. To była niesamowita podróż, trudna, piękna, brutalna, ale i magiczna. Sport mnie uratował, nauczył pokory, szacunku do siebie i do ludzi, walki o siebie. Pozwolił odnaleźć poczucie własnej wartości. Gdybym mogła wybrać tę drogę jeszcze raz, zrobiłabym to. Dziękuję Mamo” – napisała była już reprezentantka Polski na Instagramie.

Białostoccy sportowcy morsowali dla legendy kickboxingu

„Dziękuję tym, którzy towarzyszyli mi przez całą moją karierę oraz tym którzy próbowali podcinać mi skrzydła. Dziękuje tym, którzy do samego końca próbowali pomóc w moim powrocie. Dziękuje Osobie, która pomogła mi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pokazała, że życie poza sportem nie jest takie straszne” – dodała Saganiak.

Najnowsze