Zagłębie Lubin

Autor: CYFRASPORT Zagłębie Lubin

Ekstraklasa: mecz Zagłębie - Bełchatów, wynik 1:1. Najpierw zbaranieli, potem wyrównali

2012-04-23 4:00

Zagłębie Lubin kontynuuje fantastyczną passę. "Miedziowi", którzy nie przegrali od 25 lutego, tym razem remis wywalczyli rzutem na taśmę. Punkt zapewnił im strzałem rozpaczy w doliczonym czasie gry kapitan Adam Banaś (30 l.).

Zagłębie przeważało, ale to Bełchatów objął prowadzenie w 55. minucie. I to w jaki sposób! Pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Grzegorz Baran (30 l.).

- Co z tego, że mamy remis? Jest on dla nas jak porażka. Zabrakło nam cwaniactwa i wyrachowania - powiedział Baran.

W ostatnich minutach stoperzy Zagłębia - Banaś i Csaba Horvath - grali jako napastnicy.

- Do zapewnienia sobie utrzymania potrzebowaliśmy punktu i go zdobyliśmy - stwierdził szczęśliwy Banaś.

Zagłębie - Bełchatów 1:1

0:1 Baran 55. min, 1:1 Banaś 90. min

Sędzia: Tomasz Garbowski 3. Widzów: 7210

Zagłębie: Ptak 3 - Widanow 3, Banaś 4, Horvath Ż 4, Nhamoinesu 3 - Pawłowski 4, Bilek 3, Hanzel 4, Rakowski 3 (81. Hodur), Małkowski 2 (63. Abwo) - Sernas 2 (63. Woźniak)

Bełchatów: Sapela 3 - Popek 3 (79. Wilusz), Zbozień 2, Sawala 2, Modelski 3 - Mak Ż 2, Fonfara Ż 2 (87. Wacławczyk), Żewłakow 3 (87. Giel), Baran 4, Wróbel 3 - Nowak 3