Danijel Ljuboja

Autor: Eastnews Danijel Ljuboja

Legia - Polonia, wynik 1:1. Jubileuszowe, 70. derby Warszawy Legia - Polonia na remis. Bezkrólewie w stolicy

2012-09-22 1:09

- Jesteśmy faworytem – mówił przed derbami z Polonią trener Legii Jan Urban. Jednak „wojskowi” nie dość, że nie wygrali, to powinni cieszyć z remisu 1:1. Bo Polonia już od początku meczu pokazała, że nie przyjechała na Łazienkowską jak na skazanie. Miało być mnóstwo emocji i rzeczywiście było.

Legia i Polonia stworzyły ciekawy spektakl, bo od początku skupiły się głównie na ofensywie. Po pierwszej połowie na naganę zasługiwało dwóch zawodników – Daniel Łukasik z Legii i Adam Pazio z Polonii. Pierwszy był głównym winowajcą tego, że Legia straciła gola. W 29. minucie zaczął niepotrzebnie kręcić kółka na własnej połowie, więc po chwili oczywiście ją stracił. Polonia wyszła z kontrą mając przewagę liczebną i ją wykorzystała.

Choć strzał Pawła Wszołka obronił jeszcze Duszan Kuciak, to z dobitką Władimira Dwaliszwilego już sobie nie poradził. Gruziński napastnik tym golem utarł nosa działaczom Legii, którzy byli nim zainteresowani podczas letniego okienka, ale nie postarali się, by go sprowadzić.

Cztery minuty później ze wstydu mógł spalić się z kolei polonista – Adam Pazio. Nie nadążał za Jakubem Koseckim i w końcu sfaulował go w polu karnym. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Danijel Ljuboja.

Druga połowa była równie ciekawa, co pierwsza. Swoje sytuacje miała Legia, jednak grała bardzo nieporadnie w obronie. Piłkarze „Czarnych Koszul” wyprowadzili kilka groźnych kontr i nie strzelili gola tylko dlatego, że byli potwornie nieskuteczni.

Ze strony Legii do okazji strzeleckich dochodził Jorge Salinas, ale co z tego, skoro brakowało mu precyzji. Najbliżej szczęścia Paragwajczyk był w 62. minucie, jednak jego strzał zza pola karnego trafił w poprzeczkę.

Nadal trwa więc bezkrólewie w Warszawie. Poprzednie derby, w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu również były bowiem remisowe.

Legia – Polonia 1:1

0:1 Dwaliszwili 29. min., 1:1 Ljuboja 33. min. (kar)

Sędziował: Szymon Marciniak 3 Widzów: 26 531

Legia: Kuciak 3 – Jędrzejczyk 3, Astiz 2, Żewłakow 3, Wawrzyniak 2 (90. Rzeźniczak) – Salinas 3 (87. Furman), Łukasik 1, Radović 3, Kosecki 4 (79. Kucharczyk) – Ljuboja 4, Saganowski 2.

Polonia: Pawełek 3 – Cotra 3, Kokoszka Ż 3, Injac 3, Pazio Ż 1 (46. Isidoro Ż 3) – Yahiya 3, Piątek 3 – Brzyski 2, Wszołek 2 – Teodorczyk 3 (82. Cani), Dwaliszwili Ż 3 (70. Gołębiewski).