Radomiak

Autor: radomiak.pl

Radomiak wciąż niepokonany u siebie. Niesamowita seria beniaminka w lidze [WIDEO]

2022-02-07 19:57

Radomiak jest rewelacją rozgrywek. Beniaminek w tym sezonie nie dał się pokonać u siebie żadnemu z rywali. Seria została także w starciu z Wisłą Płock, bo padł remis 1:1 na zakończenie 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Warto podkreślić, że dla gospodarzy to już 12 z rzędu mecz bez porażki w lidze. Z kolei Wisła nie przegrała już trzeci raz z rzędu.

Radomiak zaczął obiecująco i bramkarz gości był w opałach. Najpierw Machado próbował go przelobować, ale w tym przypadku górą był Krzysztof Kamiński. Później golkiper Nafciarzy wybronił strzał Leandro. Jednak w końcu gospodarze znaleźli na niego sposób. Z lewej strony na pole karne dośrodkował Dawid Abramowicz, a z jego podania skorzystał Rossi. Jednak Radomiak tylko przez moment cieszył się z prowadzenia. Odpowiedź płocczan była błyskawiczna. Tym razem na pole karne dośrodkował Rafał Wolski, a jego akcję na gola zamienił Damian Rasak. To był pierwszy i jedyny celny strzał gości przed przerwą. Sędzia Kwiatkowski analizował tę sytuację. Jednak system VAR uznał to trafienie. Po chwili trener Dariusz Banasik został ukarany przez arbitra żółtą kartkę za protesty. W końcówce pierwszej połowy na polu karnym Wisły upadł Karol Angielski. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia Jakuba Rzeźniczaka na napastniku Radomiaka.

Legia Warszawa opanuje kryzys w lidze? Tak Sebastian Mila mówi o mistrzu Polski

Po przerwie groźnie było pod bramką gości. Po uderzeniu Karola Angielskiego piłka trafiła w słupek. Najlepszy strzelec radomskiej drużyny miał później kolejną szansę, ale jego uderzenie z pięciu metrów pewnie wyłapał Kamiński. Wcześniej kapitalnie z dystansu uderzył pomocnik płockiej ekipy Mateusz Szwoch, ale jeszcze lepiej spisał się bramkarz Filip Majchrowicz, który zdołał wybić futbolówkę na rzut różny. Groźnie uderzał także Kristian Vallo. Wisła odgryzała się. Bliski strzelenia gola byli m.in. Łukasz Sekulski, a także Rafał Wolski, który strzał ofiarnie głową zablokował obrońca Jakubik. W doliczonym czasie kapitan płocczan Jakub Rzeźniczak został ukarany czerwoną kartką (za drugą żółtą).

Tak Zdzisław Kręcina ocenia PZPN i prezesa Cezarego Kuleszę. "Mam wrażenie, że z natury jest..."

Radomiak Radom - Wisła Płock 1:1

1:0 Raphael Rossi 28. min, 1:1 Damian Rasak 31. min

Żółte kartki:

Cichocki (Radomiak) - Cielemęcki, Rzeźniczak, Rasak, Wolski (Wisła Płock)

Czerwona kartka:

Jakub Rzeźniczak (90. minuta, Wisła Płock, za drugą żółtą).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski. Widzów: 3934

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro, Thabo Cele, Meik Karwot (76. Mateusz Radecki), Luís Machado (73. Mario Rondón) - Maurides, Karol Angielski (82. Dominik Sokół)

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski, Piotr Tomasik - Dominik Furman (73. Filip Lesniak), Mateusz Szwoch, Damian Rasak (90. Dusan Lagator) - Radosław Cielemęcki (73. Bartosz Zynek), Łukasz Sekulski (81. Jorginho), Rafał Wolski (81. Patryk Tuszyński)

Forma tego piłkarza Lecha Poznań zadziwia. To najlepszy zawodnik w PKO BP Ekstraklasie? [WIDEO]