Nene, Jesus Imaz

Autor: cyfrasport Nene (29 l., z lewej) i Jesus Imaz (34 l.) w pierwszej parze wiodą Jagiellonię w kierunku obrony tronu

Gol Imaza - na Podlasiu ekstaza

Jagiellonia znów zwycięska. Fantazja południowców daje mistrzowi Polski pozycję wicelidera tabeli

2024-10-27 17:46

Od czasu poznańskiej klęski (0:5) w połowie września, piłkarze z Białegostoku nie znajdują pogromcy ni na krajowej, ni międzynarodowej arenie, co owocuje rolą wicelidera tabeli. W niedzielne popołudnie goście z Kielc przez niespełna 120 sekund mieli nadzieję na korzystny wynik w stolicy Podlasia.

Zdobyty tu po przerwie gol Adriana Dalmau – drugi tego dnia, bo pierwszy anulowany został z powodu pozycji spalonej strzelca – ostatecznie posłużył Koronie jedynie na otarcie łez. Chwilę później, Jesus Imaz, już po raz szósty w tym sezonie (a 87. w polskiej ekstraklasie) potwierdził, że rytmy hiszpańskiego pasodoble zna równie dobrze, co jego rodak w kieleckich barwach.

- Chyba nawet nie dotknęliśmy piłki, a już straciliśmy gola – smucił się rodowity białostoczanin między słupkami bramki Korony, Xavier Dziekoński. - Jesus jest bardzo dobrym piłkarzem. Zostawienie mu tak wiele miejsca w polu karnym to pewny gol – dodawał.

Dziekoński niewiele mógł zrobić przy uderzeniu Imaza. Podobnie zresztą było i przy dwóch pozostałych golach mistrzów kraju. Portugalczyk Nene – też z iberyjskim ogniem w oczach i… w nodze, o czym wie cała ekstraklasa – pokonał go strzałem z dystansu, używając przy tym Hiszpana Pau Resty jako elementu mylącego bramkarza (piłka odbiła się od kolana stopera kielczan).

Męczarnie Jagiellonii przerwał Pululu, był skuteczny do bólu. Druga wygrana mistrzów Polski w Lidze Konferencji [WIDEO]

Darko Čurlinov z żadnego wspomagania nie korzystał, „poleciał” za to na czystej fantazji z południa Europy (jest Macedończykiem). Tak wywijał nogą w swym boiskowym tańcu, że wyszedł z tego strzał w same „widły” bramki gości. Owacje dla niego za ten popis dorównywały tym, które zbierają mistrzowie flamenco!

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 3:1 (1:0)

1:0 Nene 10. min, 2:0 Dalmau 49. min, 2:1 Imaz 51. min, 3:1 Čurlinov 67. min

Sędziował: Piotr Lasyk. Widzów: 15089.

Jagiellonia: Abramowicz – Saček, Stojinović , Dieguez, Moutinho– Hansen (73. Kovačik), Romanczuk, Nene (64. Kubicki), Čurlinov (86. Polak) – Imaz (73. Silva Ż) – Pululu (86. Rybak)

Korona: Dziekoński – Zwoźny (72. Błanik), Zator, Trojak, Resta (57. Matuszewski), Pięczek– Długosz, Nuno (72. Remacle), Hofmeisterm Ż, Fornalczyk Ż (86. Nagamatsu) – Dalmau (72. Szykawka)

Czy Jagiellonia obroni w tym sezonie tytuł mistrzowski?