Łukasz Surma Ruch Chorzów

Autor: East News Łukasz Surma Ruch Chorzów

Ruch Chorzów - Cracovia 3:2. Hat trick Milosa Kosanovicia na marne

2013-12-02 3:30

Ruch Chorzów pokonał 3:2 Cracovię, a sam mecz przypominał jazdę na rollercoasterze. Hat tricka zaliczył obrońca "Pasów" Milos Kosanović (23 l.). Tyle że jedna z tych bramek była samobójcza.

Już w 7. minucie Cracovia objęła prowadzenie po strzale Kosanovicia. Goście z Krakowa byli stroną przeważającą, jednak w 34. minucie to Ruch doprowadził niespodziewanie do wyrównania. Kuświk został sfaulowany w polu karnym przez... Kosanovicia, a rzut karny na gola zamienił Starzyński.

Zobacz koniecznie: Podbeskidzie - Legia wynik 1:0. Outsider zlał lidera! Legię pogrążył... jej zawodnik

Po przerwie to "Niebiescy" prezentowali się zdecydowanie lepiej i w 56. minucie Dziwniel mocnym strzałem w krótki róg zaskoczył Pilarza spodziewającego się dośrodkowania. W 60. minucie wydawało się, że ten mecz nie skończy się dobrze dla chorzowian. 18-letni Helik przewrócił Nowaka w polu karnym, dostał czerwoną kartkę, a bramkę z 11 metrów zdobył niezwykle aktywny Kosanović. Jednak już 6 minut później po dośrodkowaniu w pole karne Cracovii, piłkę - tym razem do własnej bramki - skierował znowu Kosanović. Skompletował nietypowego hat tricka, który ostatecznie dał wygraną Ruchowi.

Ruch - Cracovia 3:2

0:1 Kosanović 7. min, 1:1 Starzyński 34. min, 2:1 Dziwniel 56. min, 2:2 Kosanović 62. min, 3:2 Kosanović 68. min. samobójcza

Sędziował: Paweł Raczkowski . Widzów: 5000

Ruch: Buchalik 3 - Helik CZ 1, Stawarczyk 2, Malinowski 3, Dziwniel Ż 4 - Starzyński Ż 4, Surma 3, Smektała (68. Konczkowski 2), Janoszka 3, Zieńczuk 3 (68. Włodyka 2) - Kuświk 4 (90. Kwiatkowski Ż 2).

Cracovia: Pilarz 2 - Marciniak 2, Żytko Ż 2, Kosanović Ż 3, Szeliga Ż 3 - Zejdler 2, Dąbrowski 3 (78. Kita 1), Budziński 3 (74. Bernhardt 3), Boljević 2, Straus Ż 2 - Nowak 3.