Śląsk - Zagłębie WYNIK

Autor: Cyfrasport Śląsk - Zagłębie WYNIK

PKO BP Ekstraklasa

Śląsk Wrocław uległ Zagłębiu Lubin w derbach Dolnego Śląska! "Miedziowi" objęli prowadzenie w Ekstraklasie

2023-07-29 22:55

Śląsk Wrocław pozostaje bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Po remisie z Koroną Kielce, tym razem podopieczni Jacka Magiery przegrali u siebie w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin. Nie pomogło im to, że pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Erika Exposito z rzutu karnego. W drugiej połowie piłkarze Waldemara Fornalika najpierw wyrównali, a w 57. minucie Damjan Bohar ustalił wynik na 2:1.

Początek meczu w wykonaniu obu zespołów był bardzo ostrożny i żadna z drużyn nie chciała odważniej ruszyć do przodu. Przewaga gości polegała na tym, że kiedy już przedarli się w pobliże pola karnego rywali, potrafili wywalczyć rzut rożny. Po jednym z nich Bartosz Kopacz wyskoczył najwyżej, ale piłka wylądowała na poprzeczce. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy. Najpierw sprytnie z rzutu wolnego uderzył Matias Nahuel i zmierzającą do bramki piłkę wybił jeden z obrońców. Kilka chwil później strzelił zza pola karnego Patrick Olsen i Szymon Weirauch nie bez problemu odbił piłkę. Lubinianie już nie tylko nie potrafili w tym okresie przedostać się pod pole karne gospodarzy, ale nawet nie mogli wyjść z własnej połowy. Grali niedokładnie, nerwowo i szybko tracili piłkę. Śląsk naciskał i w końcu udokumentował swoją przewagę. Piotr Samiec-Talar próbował dojść w polu karnym do prostopadłego podania Erika Exposito i został staranowany przez Weiraucha. Szymon Marciniak nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł hiszpański kapitan Śląska i mierzonym strzałem nie dał szans bramkarzowi Zagłębia.

Śląsk Wrocław uległ Zagłębiu Lubin w derbach Dolnego Śląska!

Na tym emocje w pierwszej połowie praktycznie się skończyły. Śląsk prowadząc już nie parł tak mocno do przodu, a goście nie bardzo potrafili. Tempo meczu spadło i gra toczyła się przez większą część czasu w środku pola. Po zmianie stron lubinianie, osłabieni brakiem lekko kontuzjowanego Damiana Dąbrowskiego, śmielej ruszyli do przodu i szybko doprowadzili do wyrównania. Wprowadzony w przerwie Tomasz Pieńko przedarł się lewą stroną i uderzył z ostrego kąta. Wydawało się, że strzał nie był silny, ale Rafał Leszczyński nie utrzymał w rękach piłki, do której dopadł Dawid Kurminowski i trafił do siatki. Kilka chwil później powinno być 2:1 dla Śląska. W sytuacji sam na sam z Weirauchem znalazł się Dennis Jastrzembski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Zagłębia.

Gospodarze chcieli odzyskać prowadzenie, rzucili się do ataku i szybko za otwarcie się zostali skarceni. Po stracie w środku pola lubinianie wyprowadzili kontratak, piłka trafiła w polu karnym do Słoweńca Damjana Bohara, który strzałem wślizgiem dał swojemu zespołowi prowadzenie. Po zdobyciu drugiego gola Zagłębie cofnęło się na własną połowę i inicjatywę przejął Śląsk. Wrocławianie bez problemu przedostawali się w pobliże pola karnego przyjezdnych, ale mieli problem z przebiciem się przez "pomarańczową ścianę" ustawioną w polu karnym. Gospodarze próbowali więc strzałów z dystansu, ale albo były niecelne, albo zablokowane, albo świetnie interweniował Weirauch. Zagłębie utrzymało do końca prowadzenie i po dwóch kolejkach ma na koncie sześć "oczek". Śląsk chociaż nie był słabszy w sobotę, nie wzbogacił się choćby o jeden punkt.

Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Erik Exposito (24-karny), 1:1 Dawid Kurminowski (53), 1:2 Damjan Bohar (57)

Żółte kartki: Matias Nahuel (Śląsk) - Bartosz Kopacz (Zagłębie)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 16 928.

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Patryk Janasik (79. Burak Ince) - Piotr Samiec-Talar (59. Mateusz Żukowski), Patrick Olsen, Michał Rzuchowski (66. Kenneth Zohore), Nahuel Leiva, Dennis Jastrzembski (79. Karol Borys) - Erik Exposito

KGHM Zagłębie Lubin: Szymon Weirauch – Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek – Kacper Chodyna, Tomasz Makowski (83. Serhij Bułeca), Marko Poletanovic (90+5. Filip Kocaba), Marek Mróz (46. Tomasz Pieńko), Damjan Bohar (70. Arkadiusz Woźniak) – Dawid Kurminowski (83. Tornike Gaprindaszwili).

Czy Śląsk Wrocław utrzyma się w PKO Ekstraklasie?