Świetna passa Ruchu trwa! Nieudany debiut Radolskiego

2009-08-29 19:31

Nie udał się Duszanowi Radolskiemu debiut w roli szkoleniowca Polonii Warszawa. "Czarne koszule" przegrały z Ruchem Chorzów 0:2. To czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo "Niebieskich". Dzięki temu podopieczni Waldemara Fornalika po pięciu rozegranych kolejkach mają na koncie już 12 punktów i utrzymali pozycję wicelidera tabeli.

Bohater spotkania: Andrzej Niedzielan
30-letni napastnik Ruchu Chorzów dobrą formę prezentowaną od początku sezonu potwierdził pierwszą bramką dla "Niebieskich". Oprócz tego "Wtorek" przyczynił się do dwóch wykluczeń piłkarzy Polonii Warszawa. Najpierw w 11. minucie gry poza pole karne powalił go Sebastian Przyrowski, a w drugiej połowie jego szarżę na bramkę strzeżoną przez Radosława Majdana nieprzepisowo powstrzymał Tomasz Jodłowiec.

Tak padły bramki:
1:0 Artur Sobiech
Świetnie w narożniku boiska zachował się Tomasz Brzyski - ograł Jarosława Latę i wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Sobiechowi. Młody napastnik Ruchu płaskim strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

2:0 Andrzej Niedzielan
"Wtorek" wystartował do prostopadłego podania od Krzysztofa Nykiela i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Majdanowi posyłając piłkę nad próbującym interweniować bramkarzem Polonii.

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

1:0 Sobiech 38
2:0 Niedzielan 74